Nauka języków obcych obecnie jest bardzo popularna. Możliwość swobodnego podróżowania w strefie Schengen to nie tylko swobodny handel ale też transfer pracowników, technologii. Język obcy przydaje także przy wprowadzaniu biznesu na obcy rynek.

Jaki język opłaca się znać

Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytanie. Wszystko zależy od naszej ścieżki rozwojowej, kariery. Jednak zazwyczaj najbardziej opcjonalnie jest uczyć się języka sąsiedniego kraju, z którym mamy największe kontakty handlowe.

Dodatkowy język obcy dlaczego nie hiszpański

Oprócz języka angielskiego drugim popularnym jest język hiszpański. Mimo tego, że ten kraj leży na końcu Europy to i tak dość często mamy styczność z tym językiem nie tylko w strefie wyjazdów wakacyjnych, ale często też pojawiają się oferty pracy z wymaganym językiem hiszpańskim.

Drugi język obcy to większa szansa na przyszłosć

Jeśli chodzi o naukę języków obcych to oczywiście mamy możliwość zapisać się do szkoły językowej. Najlepiej jeśli zajęcia są prowadzone z nativspeakerem. Jest też wiele więcej możliwości jak na przykład platformy do nauki języków z krajowcami. Również w różnych miastach Polski są organizowane wymiany młodzieży szkolnej. Zazwyczaj są to miasta partnerskie na przykład hiszpański Poznań to Pozuelo de Alarcon.

Rozwijanie biznesu

Zazwyczaj wchodzenie na obce rynki z rodzimym produktem wiąże się z ryzykiem. Nie tylko ze strony klientów, ale także kontrahentów. O wiele lepiej są traktowani ludzie władający nawet w stopniu podstawowym językiem danego kraju. Bez wsparcia sektora bankowego w takim stopniu jak znane sieci handlowe czy korporacje, każdy niuans może mieć znaczenie.

Język biznesowy

Od lat językiem biznesowym jest angielski. Jednak nie zawsze jest on użyteczny. Szczególnie w kontaktach z rynkiem rosyjskim okazuje się, że znajomość cyrylicy jest bardzo cenna. Wbrew pozorom mamy dość mocne powiązania handlowe z krajami byłego bloku radzieckiego. Dlatego władając płynnie językiem rosyjskim poradzimy sobie na ichnim rynku o wiele łatwiej.

Najważniejsze w nauce języka obcego jest używanie go na bieżąco. Brak kontaktów oraz sporadyczne odkurzanie nie pozwoli na osiągnięcie biegłości w tym języku. Fajnie jest podejść do jego nauki z całą rodziną. Takie rozwiązanie pozwoli na omawianie danego tematu w obcym języku podczas spacerów, przy posiłku czy zabawie.

One thought on “Dlaczego po hiszpańsku”

  1. Kiedyś uczyłam się hiszpańskiego, nie jest to trudny język i bardzo fajnie już mi się rozmawiało zaledwie po pół roku nauki. Tak poza tym to faktycznie przydaje się, na wakacjach nieraz miałam okazję go szlifować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.