Właściciele domów wiedzą, że taki zbytek to tak naprawdę studnia bez dna. Co się jedno poprawi to drugie się sypie. Jak temu zaradzić? Dużo osób rezygnuje i przeprowadza się do miasta, ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

Liczy się jakość

Nie tylko samego materiału ale wykonania. Dużo rzeczy można zrobić samemu. Jest kilka fajnych trików na poprawienie wyglądu przy zachowaniu jakości.

Ściany

Jeśli szpachlowanie nam mimo starań i podpowiedzi z internetu nie wychodzi zawsze możemy wyrównać w miarę jej powierzchnie i zakleić tapetą. Obecnie nie robi się całości w tapecie więc część ścian należy zostawić i potraktować farbą.

Łazienka

Częstym elementem do wymiany w łazience jest wanna lub brodzik. Najmniej problematyczny i najbardziej trwały jest brodzik podpodłogowy, do tego najlepiej jest zamontować kabinę odpowiedniej wielkości. Najlepsze będą szklane kabiny prysznicowe na wymiar, gdzie wszystko zostanie dobrane odpowiednio. Poza tym szkło jest bardziej estetyczne, łatwiej się czyści i nie niszczy jak tworzywo.

Zdobycie materiałów

Jak przejdziemy się do sklepów z materiałami budowalnymi to ceny są kosmiczne. Praktycznie nie na naszą kieszeń. Dlatego podpowiadam kilka sposobów na zdobycie materiałów dobrej jakości tańszym kosztem.

Składy budowlane

Często w gminach wiejskich istnieją składy budowlane, które oferują nam towar dobrej jakości i to w całkiem przystępnej cenie. Ich jedyna wada to praktycznie brak szyldów informacyjnych, za to znajdziemy tam najpotrzebniejsze rzeczy do remontu od piasku do piaskownicy po wkręty do drewna.

Końcówki kolekcji

Szczególnie jeśli remontuje się łazienkę, kuchnię czy buduje taras można poszukać płytek z końcówek kolekcji. Cena potrafi być trzy razy niższa od wyjściowej. Wtedy możemy pozwolić sobie na inwestycję w wysokiej jakości płytki. Jeśli martwimy się, że jednego wzoru jest za mało, to zawsze można połączyć z innym i położyć np. po obwodzie tarasu, albo zrobić szachownicę.

Tani remont to przede wszystkim zgrabne szukanie okazji oraz kreatywność. Przy tym należy pamiętać o estetyce. Aby wszystko było spójne oraz pasowało do siebie. Warto wybrać sobie motyw przewodni np. kolorystyczny i jego się trzymać. Z tym, że należy uważać z ciemnymi barwami w kompozycji. O wiele więcej można poszaleć łącząc jasne barwy.

Posted in: Dom

One thought on “Jak wyremontować tanio dom”

  1. A ja właśnie kupiłem taki dom do remontu i się przymierzam aby go zacząć, ale czekam na urlop i wtedy pewnie będę robił okna drzwi i ściany. Trochę tego jakby nie patrzeć jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.