Kameralne Mikoszewo

  • 26 marca 2017
  • Bez kategorii
  • 2 Comments

Z pełnej życia Ustki przenosimy się dzisiaj do innej nieco mniejszej, ale równie ciekawej nadmorskiej miejscowości.
Mikoszewo – jest to mała wieś położona blisko największych miast województwa pomorskiego, w której w spokojnych i kameralnych warunkach będzie można oddać się pełnemu relaksowi nad Bałtykiem. Dodatkowym walorem są też utrzymane w niezwykle czystym stanie plaże, na których wypoczynek i opalanie się to sama przyjemność.

Po podjęciu ostatecznej decyzji o wyjeździe niezbędne jest dopięcie na ostatni guzik wszystkich formalności. Należy do nich między innymi taka kwestia jak baza noclegowa i to, by oferowała ona dogodne warunki do snu i kąpieli, ale też np. wyżywienie. Warto pamiętać, że w takim aspekcie jak noclegi, Mikoszewo posiada bardzo bogatą ofertę, w obręb której wchodzi duża liczba ośrodków o bardzo odmiennym wyposażeniu.

Jeśli uwielbiamy spędzać długie godziny na kąpielach czy zróżnicowanych wodnych aktywnościach, z pewnością z pobytu w Mikoszewie będziemy zachwyceni. Urokliwe plaże stanowią optymalną przestrzeń do tego, by cieszyć się słońcem i relaksem w sprzyjających temu warunkach. Malownicze krajobrazy rozciągające się aż po horyzont stanowią dodatkowe urozmaicenie, pozwalając poczuć się wyjątkowo i dostarczając niezapomnianych widoków.

Jedną z zabytkowych budowli Mikoszewa jest pochodzący z XIX wieku dom podcieniowy, który znajduje się przy ulicy Gdańskiej. Warto również zobaczyć dzwonnicę na poewangelickim cmentarzu, która została wybudowana pod koniec XIX wieku. Dzwonnica jest drewniana i posiada 2 kondygnacje. Deski wieńczące drzwi i okna są pięknie rzeźbione. Rzeźbione są również zakończenia pierwszej kondygnacji krokwi.

Nieopodal znajduje się rezerwat, w którym przebywa wiele, często bardzo rzadko spotykanych gatunków ptactwa. Także sam projekt przestrzenny miejscowości jest wyjątkowy, intrygując folklorem i zróżnicowanymi obiektami, które po dziś dzień dzielnie kultywują tutejszą historię. Do niewątpliwych zalet należy też doskonałe skomunikowanie Mikoszewa z największymi przestrzeniami miejskimi, jak choćby Gdańsk. Daje to komfortowy wybór tego, czy zależy nam na kameralnej plaży w małej miejscowości czy też na wyprawie tam, gdzie ludzi będzie bardzo wielu.

Bardzo sprawnie funkcjonuje też gastronomia, dzięki czemu można być spokojnym, że na deficyt pysznych potraw, które pozwolą zregenerować się po dużym wysiłku, z pewnością nie będziemy tu narzekać. A gdyby komuś jeszcze było mało, czeka też wiele przestrzeni z pamiątkami, w których można zaopatrzyć się w wiele przesyconych lokalnością suwenirów.


Comments ( 2 )

  1. Natasza i Szymon – moim zdaniem wasz blog to będzie najlepsza rekomendacja dla przyszłego pracodawcy, ja jestem jego wierną czytelniczką i myślę, że takich osób jest więcej.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>