Uherce Mineralne na wakacje

Nieduża miejscowość w Kotlinie Uherczańskiej jest coraz częściej doceniana przez turystów, którzy chętnie spędzają tam wakacyjny urlop. Trudno się temu dziwić, bowiem na miejscu czekają liczne atrakcje, które pozwalają na aktywne spędzenie urlopu, zwiedzanie miejscowych zabytków oraz przejechanie się drezyną rowerową, co stanowi chyba największą atrakcję tego miejsca. Uherce Mineralne są miejscem, do którego można przyjechać na urlop bez obaw, że wypad będzie nieciekawy.

Różnorodne atrakcje dla całej rodziny

Jednym z najważniejszych punktów Uherzec Mineralnych jest cmentarz z I wojny światowej – znajduje się tam duży metalowy krzyż i kilkanaście zbiorowych, niestety anonimowych mogił osób poległych podczas walk w trakcie wojny. Osoby doceniające możliwość zwiedzania zabytkowych miejsc z pewnością doskonale odnajdą się w Uhercach Mineralnych. Mają one możliwość zobaczenia między innymi Dworu Herburtów, czyli imponującej budowli powstałej w II połowie XVI wieku. Z czasem część budowli spłonęła, po pożarze dwór zaczął być zaopatrywany w coraz to nowe obiekty. Jednym z nich był piękny i solidny dębowy parkiet we wzory arabeskowe. Mimo, że aktualnie budynek jest zaniedbany warto wybrać się na wycieczkę w jego okolice. Rzadko spotykaną atrakcją, która jest charakterystyczna dla Uherzec Mineralnych jest przejażdżka drezynami rowerowymi. Blisko 2,5 godzinną wycieczkę tymi ciekawymi obiektami może odbyć każdy, niezależnie od wieku. Cena tej nietypowej przyjemności nie jest wygórowana, jest to bowiem 108 złotych za 4 osoby. Zależnie od wybranej przez turystów opcji, trasa mierzy od 12 do 24 km.

Amatorzy wodnych atrakcji po emocjach związanych z pobytem w Uhercach Mineralnych powinni wybrać się nad oddalone o zaledwie 7 km Jezioro Solińskie. Podczas pobytu na plaży można się opalać, korzystać z uroków strzeżonego kąpieliska lub możliwości wypożyczenia wodnego sprzętu. Nad Soliną nikt nie będzie się nudził.

Noclegi w Uhercach Mineralnych

Wakacyjny wyjazd warto zawsze planować zawczasu. Także w przypadku wyjazdu do Uherzec Mineralnych należy zatroszczyć się o możliwie najwcześniejsze znalezienie bazy noclegowej [ ➾]. Mieszkańcy miejscowości oferują pobyt w prywatnych kwaterach, a także w komfortowych pensjonatach. Ceny nie są wygórowane, zaczynają się bowiem już od 20 złotych.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>