Olejowanie włosów to sposób na ich regenerację, odżywienie i nawilżenie. Zabieg jest bardzo popularny, ponieważ można go wykonać samodzielnie w domu. Dla początkujących sprawdzą się 3 podstawowe metody olejowania: na sucho, na podkład nawilżający oraz łączenie maski lub odżywki z olejem pielęgnacyjnym, dobranym zgodnie z rodzajem włosów.

Czym jest olejowanie włosów?

Olejowanie to zabieg na włosy, który można przeprowadzić w domu. Cenne właściwości olejów roślinnych, takich jak: olej rzepakowy, oliwa z oliwek, makadamia, jojoba, arganowy, z pestek malin, awokado, z bawełny, pozwalają skutecznie odżywić, zregenerować i poprawić nawilżenie, nawet mocno zniszczonych kosmyków. Olej z włosów najlepiej zmywa się po zemulgowaniu, czyli umyciu ich dużą ilością odżywki pielęgnacyjnej.

Olejowanie włosów na sucho

Regularna pielęgnacja włosów olejami pozwala je odżywić, poprawić ich nawilżenie i zregenerować zniszczenia powstałe, np. w wyniku częstej stylizacji ciepłem czy koloryzacji. Jedną z najszybszych i najbardziej oczywistych metod olejowania jest olejowanie na sucho, ale sprawdzi się u osób z włosami o względnie dobrej kondycji, niskoporowatymi. Wystarczy olejek pielęgnacyjny zaaplikować na suche włosy, a następnie zmyć po około godzinie.

Olejowanie włosów za pomocą odżywki lub maski

Dodanie oleju pielęgnacyjnego do odżywki lub maski to bezpieczny sposób olejowania włosów, niezależnie od poziomu ich zniszczenia i rodzaju porowatości. Wystarczy kilka kropel olejku połączyć z porcją kosmetyku (2-3 łyżki), koniecznie bez protein i silikonów. Do olejowania sprawdzą się maski i odżywki, np. na bazie drożdży, aloesu, oliwki, rokitnika. Na początku najlepiej zacząć od kilku kropel oleju, potem stopniowo dodawać ich więcej i obserwać, jak włosy na niego reagują.

Olejowanie włosów na podkład nawilżający

Głównym celem świadomego dbania o włosy jest zamknięcie nawilżenia wewnątrz włosa. Zastosowanie podkładu nawilżającego przed aplikacją oleju zwiększa szansę na powodzenie wymienionego wcześniej założenia. Jako podkład doskonale sprawdzają się klasyczne mgiełki i toniki do twarzy o właściwościach nawilżających, np. z dodatkiem oliwki, ogórka, ekstraktu z róży czy aloesu. W domowej pielęgnacji można zastosować również własnoręcznie wykonane mieszanki, np. wodę z cukrem czy odrobiną gliceryny. Gotowym podkładem należy spryskać lekko włosy, a następnie nałożyć olej. Metoda olejowania rewelacyjnie sprawdza się na włosach przesuszonych, a także kręconych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.