Zimowe szaleństwo w Karpaczu

W Karpaczu miejsca na nudę nie ma zarówno w okresie wakacyjnym, jak i zimą. Miasto stanowi całoroczną atrakcję dzięki doskonałej lokalizacji – bliskość górskich szczytów sprawia, że w czasie ferii miejscowość zamienia się w centrum białego szaleństwa. Sprzyjające ukształtowanie terenu pozwoliło na budowę kilkunastu stacji narciarskich, spośród których mogą wybierać amatorzy najpopularniejszej zimowej rozrywki. Warto wiedzieć, że Karpacz to nie tylko narciarstwo zjazdowe. Przyjeżdżając do miejscowości można spróbować swoich sił w kilku innych zimowych aktywnościach sportowych.

Atutem lokalnych stoków jest imponująca łączna długość dostępnych tras zjazdowych i obecność rozwiniętej infrastruktury. Liczne wyciągi talerzykowe i orczykowe pozwalają na szybkie i komfortowe korzystanie z tras. Dzięki przygotowaniu zjazdów różniących się stopniem nachylenia i długością, szusować mogą zaawansowani, jak i początkujący. Dla dzieci stworzono szkółkę, w której pod okiem instruktora mogą nabyć umiejętności potrzebnych do samodzielnego poruszania się na nartach. Niezaprzeczalną zaletą jest również sztuczne naśnieżanie, które umożliwia funkcjonowanie ośrodków nawet przy niesprzyjających warunkach temperaturowych i braku wymaganej warstwy pokrywy śnieżnej. Dzięki dodatkowemu oświetleniu narciarze mogą korzystać ze stoków nawet do późnych godzin wieczornych, a zapadnięcie zmroku nie przerywa wyśmienitej zabawy.

Karpacz słynie również z posiadania malowniczo usytuowanych tras narciarstwa biegowego. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały okazji zmierzyć się z tym sportem docenią możliwość odbycia lekcji z instruktorem i wypożyczenia specjalistycznego sprzętu niezbędnego do wyruszenia na narciarski szlak. Przewidziano kilka wariantów tras różniących się długością i stopniem trudności. Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego wyznaczono polsko-czeski szlak biegowy. Wiedzie on przez cudowne zakątki Sudetów, a wyprawę warto zacząć przy stacji kolejki na Kopie. Alternatywnie można zdecydować się na przemierzenie Drogi Chomontowej lub obfitującej w piękne widoki trasy, rozpoczynającej się przy jednej z centralnych ulic Karpacza. Zimą na amatorów białego szaleństwa czeka rozwinięta baza noclegowa, dostępna na spisie Meteora. Pokoje posiadają wysoki standard, a sympatyczna obsługa sprawia, że w ośrodkach panuje miła, zachęcająca do ponownych odwiedzin atmosfera.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>