Wrocław to przepiękne miasto, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Dobrze jest zatem wiedzieć, które miejsca należy zwiedzić, gdy jest się w tym cudownym mieście.
Budynek Uniwersytetu Wrocławskiego
Budynek Uniwersytetu Wrocławskiego to przepiękna architektura, która jest także niesamowitym zabytkiem. Obowiązkowym punktem zwiedzania tego Uniwersytetu jest Aula Leopoldina, która jest perłą malarstwa barokowego. Nazwa auli pochodzi od jej patrona, którym jest cesarz Leopold I. Będąc w tym fantastycznym budynku, trzeba też zwiedzić salę muzyczną, czyli Oratorium Marianum. Świetnym punktem widokowym jest Wieża Matematyczna, z której rozciąga się niesamowity widok na Stare Miasto. Dobrze jest przeznaczyć na zwiedzanie uniwersytetu, choć kilka godzin.
Hala Stulecia i Park Szczytnicki
Hala Stulecia to kolejny niesamowity zabytek, który należy odwiedzić, kiedy jest się we Wrocławiu. Warto też dodać, że wcześniej budynek ten był określany Halą Ludową. Jest to hala widowiskowo – sportowa. Jest wpisana do światowego dziedzictwa UNESCO. Współcześnie w hali odbywają się kongresy, targi czy też spektakle artystyczne oraz giełda staroci. Warto też dodać, że obok Hali Stulecia znajduje się Park Szczytnicki, do którego można się wybrać na rodzinny spacer o każdej porze roku. Park ten jest najstarszy we Wrocławiu i obejmuje około 100 hektarów. Jest to doskonałe miejsce na relaks, czy zabawę dla najmłodszych. Będąc w Parku Szczytnickim, dobrze jest też odwiedzić od razu Ogród Japoński, który jest fantastyczny, zwłaszcza na wiosnę i latem.
Ostrów Tumski
Ostrów Tumski to najstarsza część zabytkowa we Wrocławiu. Warto zwiedzić tutaj kościoły pw. św. Idziego oraz pw. św. Marcina, oraz pozostałość zamku Piastów Śląskich. Każdy turysta powinien zwiedzić też Katedrę pw. Jana Chrzciciela, w której znajduje się wieża widokowa. Sławnym zabytkiem jest Most Tumski, który znakomicie wygląda, niezależnie od tego, jaka jest pora roku. Co ważne, to Ostrów Tumski leży w centrum Wrocławia, dzięki czemu dojazd do tej atrakcji jest bardzo łatwy. Można dojechać tutaj bezpośrednio tramwajami czy też autobusami. Przy Ostrowie Tumskim znajdują się także parkingi, dzięki czemu można dojechać także samochodem.
Panorama Racławicka
Panorama Racławicka to przepiękny obraz, który ma wymiary 15×114 metrów. Obraz ten był stworzony dla współcześnie walczących Polaków, którzy mogą się pokrzepić, widząc ten malunek. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej zajmuje średnio około trzydziestu minut. Warto dodać, że można bez problemu filmować Panoramę oraz robić jej zdjęcia, jednak zalecane jest, by nie używać przy tym lampy błyskowej. Seans o Panoramie Racławickiej oprócz tego, że jest w języku polskim, to jest też wykonywany między innymi w takich językach jak: angielskim, czeskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, japońskim, koreańskim, rosyjskim, greckim, chorwackim.
Dlatego też, gdy się przyjedzie do Wrocławia, to dobrze jest przeznaczyć na to miejsce przynajmniej kilka dni. Dzięki temu będzie można zwiedzić dokładnie wszystkie atrakcje. Co ważne, to większość atrakcji, które są we Wrocławiu, mogą być zwiedzane również z dziećmi, dla których może to być fantastyczna lekcja historii.
Więcej ciekawych informacji o podróżach znajdziesz na NaWakacje.eu.