Teksas dla wielu osób nadal wydaje się dość dziki, niedostępnym, a nawet trochę niedostępnym regionem. Czy jednak rzeczywiście tak powinniśmy do niego podchodzić? Może właśnie warto odczarować to miejsce i poszukać w nim ciekawych atrakcji turystycznych. Pod tym względem na pewno warto wybrać się do miasta o nazwie Austin. Nie jest to stare miasto, ponieważ tak naprawdę powstało ono na początku lat trzydziestych XIX wieku. Co ciekawe, wcześniej w tym miejscu była nieduża wieś Waterloo. Natomiast obecnie Austin pełni rolę stolicy całego stanu.

Co zastaniemy na wyprawie do Austin?

Jeżeli ktoś kieruje się jeszcze pewnymi stereotypami, to naprawdę powinien koniecznie wybrać się właśnie do tego miasta. Ponieważ rzeczywiście będzie mógł bardzo szybko się przekonać o tym, że w tym miejscu nie brakuje pięknych budynków, które są  nowoczesne i luksusowe. Raczej w stolicy Teksasu nie uraczymy widoku wysokich drapaczy chmur, jak to ma miejsce na przykład w Nowym Jorku. Jednak na uwagę zasługuje tutaj budynek stanowy, czyli State Capitol.

Austin dla wielbicieli muzyki na żywo

Osoby, które uwielbiają muzykę graną na żywo, koniecznie powinny wybrać się właśnie do Austin. Ponieważ nie brakuje tutaj spontanicznych występów, jak i również ciekawych koncertów na żywo w klubach nocnych. Najwięcej i jednocześnie najsłynniejsze kluby znajdują się przy ulicy 6th Street. Oprócz tego, wybierając się do Austin w odpowiednim terminie, możemy natrafić na wiele artystycznych festiwali. Wśród nich wymienia się między innymi Austin City Limits Music Festival. Ciekawą propozycją jest również Urban Music Festival, który odbywa się każdego roku. Jest to impreza, która skupia nie tylko dojrzałych artystów, ale również początkujących, młodych idolów, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na scenie.

Oczywiście festiwale i architektura to nie wszystko, co możemy zobaczyć w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ tak naprawdę możemy mieć również do czynienia z wyprawami do licznych muzeów, które znajdują się na terenie Austin. Do ciekawych miejsc zalicza się między innymi Bob Bullock Texas State History Museum, w którym będziemy mieli okazję poznać całą historię Teksasu. Ponadto warto odwiedzić również Blanton Museum of Art. To właśnie w tym miejscu, będziemy mieli okazję podziwiać jedne z największych arcydzieł, tutejszej sztuki.

Czy wyjazd do Stanów Zjednoczonych będzie udany?

W sytuacji, kiedy rzeczywiście będziemy mogli się w końcu udać do Stanów Zjednoczonych ze względu na nasze odłożone kieszonkowe na ten cel, będziemy na pewno zastanawiać się nad tym, czy w ogóle możliwe jest załatwienie wszystkich formalności. Na szczęście okazuje się, że w dzisiejszych czasach nie mamy obowiązku ubiegania się o wizę. Ponieważ tak naprawdę w zupełności wystarczy wypełnienie prostego wniosku ESTA. Warto mieć na uwadze, iż taki przywilej nie dotyczy dosłownie każdego. W związku z tym trzeba liczyć się, że tylko Polacy mogą wyjechać na takich sprzyjających warunkach. Jednak czas wyjazdu w celach turystycznych nie może przekroczyć 90 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.