Baterie kuchenne mają łączyć dwie cechy – być funkcjonalne i jednocześnie estetyczne. Funkcjonalne, czyli oszczędne, łatwe w czyszczeniu oraz mające istotne dla użytkownika funkcje np. podłączenie do filtra czy wyciąganą wylewkę. Estetyczne, czyli po prostu pasujące stylem do wnętrza. Jaką baterię kuchenną wybrać, uwzględniając te wszystkie kwestie?

Na rynku nie brakuje baterii kuchennych. Tak naprawdę po przejrzeniu ofert w sklepach można poczuć się zagubionym, bo wybór jest tak duży. Poszczególne modele różnią się między sobą wielkością, liczbą pokręteł, kolorem, materiałem, z którego wykonano wylewkę, stylem, wmontowanymi funkcjami oraz oczywiście ceną. Co sprawdza się lepiej – baterie zlewozmywakowe chromowane, granitowe, mosiężne, a może przypominające swoim wyglądem ceramikę?

Chromowane baterie zlewozmywakowe

Zdecydowanie najpopularniejszymi bateriami kuchennymi są modele chromowane. Wynika to przede wszystkim z łatwości ich czyszczenia – wystarczy sucha szmatka, żeby usunąć osady z wody, wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz pojawianie się ewentualnej rdzy. W efekcie można z nich korzystać przez długie lata bez konieczności wymiany. Przy tym są uznawane za ponadczasowe. W zależności od stylu, w którym zostały zaprojektowane, pasują zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych kuchni, jak i pomieszczeń utrzymanych w stylu tradycyjnym czy vintage. Sprawdzą się nie tylko przy zlewozmywakach stalowych, lecz także wykonanych z granitu.

Nowoczesne baterie kuchenne znajdziecie m.in. w ofercie Comitor: https://comitor.pl/katalog/baterie/baterie-kuchenne/

Baterie kuchenne z granitu

Skoro już jesteśmy przy granicie, to odpowiedzmy na pytanie, jak sprawdzają się baterie kuchenne wykonane z tego materiału. Za główną zaletę granitowych wylewek uznaje się brak widocznych zacieków i odcisków palców. Przez to nie trzeba się martwić o ich nieustanne czyszczenie. Jednocześnie granit jest odporny na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, odpryski oraz na działanie wysokich temperatur. Ze względu na dostępność różnych odcieni m.in. beżów, szarości, czerni i brązów baterię można łatwo dopasować do swojej kuchni.

Baterie kuchenne z mosiądzu

Nieco mniej popularne, chociaż bardzo ciekawe i nieoczywiste, są baterie kuchenne wykonane z mosiądzu. Sprawdzają się zarówno w kuchniach w stylu glamour – zwłaszcza modele na wysoki połysk, jak i w rustykalnych wnętrzach – szczególnie wersje stylizowane, z ozdobnymi kurkami. Doskonale wyglądają zwłaszcza w połączeniu z białymi zlewozmywakami oraz z drewnianymi blatami. Jeżeli tego typu baterie pokryte są warstwą miedzi, nie ulegają korozji.

Inne rodzaje baterii kuchennych

Z czego jeszcze mogą być wykonane baterie kuchenne? M.in. z manganu – z nowoczesnymi rozwiązaniami, ale stylem nawiązujące do vintage, z ceramiki – tu bardzo dużą zaletą jest szeroki wybór kolorystyczny, materiałów przypominających swoim wyglądem ceramikę, a także ze stali – z wykończeniem polerowanym, szczotkowanym albo matowym.

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.