Dziesiąte urodziny to ważny moment dla każdej dziewczynki – powoli przestaje być dzieckiem, a staje się nastolatką. Zmieniają się jej zainteresowania, porzuca lalki i misie na rzecz bardziej „dorosłych” sprzętów, odkrywa i rozwija nowe pasje, a czas chętniej spędza z koleżankami niż z rodzicami. Co zatem podarować dziesięciolatce na urodziny, by wywołać jej autentyczny zachwyt?

Zestawy do zabaw plastycznych 

Malowanie, szkicowanie, lepienie, szycie, tworzenie własnej biżuterii to zajęcia, które nadal pochłaniają wiele dziesięciolatek. Dzieła, które wychodzą spod ich rąk, są coraz bardziej przemyślane i mają niepowtarzalny styl. Jeśli dziewczynka, którą chcesz obdarować, nie przepada za rysowaniem, możesz sprezentować jej np. piasek kinetyczny – uniwersalną zabawkę dla dzieci w każdym wieku, która pozwala poczuć się we własnym domu jak na wakacjach nad morzem. Daje się dowolnie modelować, rozbudza kreatywność, wspaniale relaksuje, a przy tym nie brudzi dłoni i łatwo go posprzątać.

Klocki Lego 

Klasyczne duńskie klocki to świetny prezent dla każdego. Dziewczynki w wieku 10 lat ucieszą zestawy z serii Friends, Creator, Disney Princess, Minecraft czy artystyczne Lego Dots pozwalające stworzyć unikalną biżuterię, organizer na biurko i wiele innych dekoracji. Budowanie skomplikowanych konstrukcji z klocków Lego to wciągająca zabawa, która skutecznie pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość.

Wciągająca gra planszowa 

Dla dzieci powyżej 10 roku życia z łatwością wybierzemy grę planszową, która wciągnie całą rodzinę i będzie świetną alternatywną dla wspólnego spędzania czasu przed telewizorem. Poza klasykami takimi jak Scrabble czy Monopoly warto zwrócić uwagę na następujące tytuły, dostępne m.in. w sklepie internetowym z zabawkami Kraina Zabawy:

  • Taboo Dzieci kontra Rodzice – zapewniająca mnóstwo śmiechu gra rodzinna polegająca na odgadywaniu haseł;
  • Ramses II – poszukiwanie skarbów faraona ćwiczące pamięć i orientację;
  • Milionerzy EKO Wyzwanie Dorośli vs Dzieci – rozwijająca wiedzę gra dla pasjonatów przyrody;
  • Rummikub – prosta, ale wciągająca gra strategiczna;
  • Quick Pucks – zręcznościowa gra rozwijająca refleks, która nie zajmuje wiele czasu.

Zabawkowy salon piękności 

Wiele dziewczynek chętnie naśladuje swoje mamy, nakładając ukradkiem cienie do powiek, malując paznokcie czy zakładając za duże buty na obcasie. Być może warto sprezentować im przeznaczone dla dzieci toaletki i inne zestawy, które pozwolą stworzyć w domu salon piękności. Aplikatory do zdobienia paznokci, kolorowe treski, które można wpinać we włosy, kryształki do ozdabiania twarzy czy brokatowe tatuaże ucieszą każdą młodą strojnisię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.