Deszczowa pogoda bez względu na porę roku nie sprzyja aktywnościom na zewnątrz, ewentualnie można pójść na mały kompromis i zdecydować się na wyjście z domu w celu szybkiego i możliwie jak najsuchszego przemieszczenia się z miejsca A do miejsca B, ale to wszystko. Najlepiej przebywać w pomieszczeniach z zadaszeniem, rozkoszując się np. pyszną kawą i oglądając kolekcję plakatów.

Klimatyczne kawiarenki

Co w Warszawie jest takiego szczególnego, że nawet w czasie deszczu warto spędzić tu kilka chwil? Na przykład Kawiarnia Relaks przy ulicy Puławskiej 48. Jest to połączenie kawiarni podającej znakomitą kawę z galerią plakatów i wegeteriańsko-wegańskim bistro. Ponadto warto na bieżąco śledzić profil kawiarni w mediach społecznościowych, ponieważ pojawiają się tam informacje dotyczące najnowszych mieszanek kaw, z których przyrządzane są serwowane w Relaksie napary. Kawy pochodzą wyłącznie z małych, niezależnych palarni. Kolejnym wartym odwiedzenia nie tylko w czasie deszczowych dni miejscem jest TO LUBIĘ, czyli mała kawiarnia ulokowana w wieży kościoła oo. Dominikanów na Starówce. Oprócz kubka świeżo zmielonej i zaparzonej kawy warto tu również zamówić ciasto, podobno wypieki są tutaj fenomenalne.

Oryginalne muzea

Dla spragnionych sztuki najlepszym miejscem będzie z pewnością kultowa lokacja na kulturalno-klubowej mapie Warszawy, czyli Cafe Kulturalna. To przestrzeń, w której zawsze coś się dzieje, znajdująca się w Pałacu Kultury, często wypełniona dźwiękami granej na żywo muzyki lub gwarem osób, które przyszły tutaj wernisaż lub festiwal. Można tu dobrze zjeść, spędzić popołudnie z ukochaną osobą i poczytać książkę.

Przed deszczem warto się też schować pod dachem muzeum, szarą aurę na zewnątrz z pewnością zrekompensuje wizyta w Muzeum Słoików Świata, Muzeum Neonów lub Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Warto też zajrzeć do Muzeum Domków dla Lalek, Muzeum Modniarstwa i Naparstków oraz Muzeum Farmacji. To ostatnie ma niesamowity klimat, ponieważ znajduje się we wnętrzu starej apteki z masywnym drewnianym kontuarem i maleńkimi szufladkami na medykamenty. Warto pamiętać o darmowych dniach w muzeach państwowych.

W czasie deszczu dzieci się nudzą..

Aby nie spędzić deszczowej pory na surfowaniu po Internecie i odświeżaniu stron portali społecznościowych, warto mieć zawsze w zanadrzu pomysł na wypadek kapryśnej aury. Jednym z nich może być wyprawa do kina. Ciekawym sposobem na przeczekanie deszczu jest również spędzenie kilku chwil w budynku Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Znajduje się tam Królewska Galeria Rzeźby, w której zgromadzono repliki najsłynniejszych antycznych dzieł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.