W dzisiejszym świecie tak już jest – w dużych miastach jedną z największych atrakcji są centra handlowe. Powstające obecnie galerie to nie tylko kompleksy pełne sklepów odzieżowych, technologicznych czy spożywczych, ale także miejsca, które zapewnią nam ciekawą rozrywkę i szereg możliwości ciekawego spędzania wolnego czasu. W centrum handlowym możemy zjeść posiłek, wybrać się do kina albo w coś pograć. Jak jeszcze możesz spędzić czas w galerii, nie marnując go?

Więcej niż zakupy

Dzisiejsze centra handlowe zdecydowanie nie kojarzą się już tylko z robieniem zakupów i wielogodzinnym chodzeniem po kolejnych sklepach. Można nawet powiedzieć, że na ten moment taka funkcja galerii jest wręcz drugorzędna. W centrach handlowych ludzie po prostu spędzają wolny czas. To uniwersalne miejsce spotkań – można wybrać się na kawę, obiad, film, kręgle. Niektóre centra posiadają własne lodowiska, co zimą jest świetną atrakcją zarówno dla starszych, jak i dla młodszych. Po zakończonej jeździe na lodzie punktem obowiązkowym jest gorąca czekolada lub herbata w znajdującej się nieopodal kawiarni.

Konsumenci, chcąc zjeść coś poza domem, często wybierają centrum handlowe. Gdynia jest miejscem, które nie odstaje pod tym względem. W galeriach jest  zazwyczaj do wyboru co najmniej kilka punktów gastronomicznych – zamiast pojedynczych restauracji. Często wygląda to tak, że będąc już w galerii, postanawiamy zrobić jeszcze szybkie zakupy. Centra handlowe dają nam więc szereg ciekawych opcji.

Eventy w centrach handlowych

Większość galerii organizuje różne spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, by urozmaicić czas klientom, dać im szansę na dowiedzenie się ciekawych nowinek i zaproponować konsultacje na różnych płaszczyznach. Mogą to być spotkania ze stylistą, znanym fryzjerem, ale również kucharzem, restauratorem lub lekarzem konkretnej specjalizacji. To tylko jedne z wielu atrakcji, jakie oferuje niemal każde centrum handlowe. Gdynia posiada w swojej ofercie kilka galerii. Jedną z nich jest Klif, który regularnie przygotowuje dla swoich klientów ciekawe eventy. Są one kierowane do różnych grup wiekowych: od plastycznych zajęć i warsztatów mających na celu rozwijanie kreatywności i umiejętności manualnych dla dzieci, przez spotkania z doradcą stylu, aż po konsultacje okulistyczne, spotkania z brafitterką, pomoc w aranżacji wnętrz i wspólny nordic walking.

Czy warto spędzać czas wolny w centrum handlowym?

To, jak chcemy spędzać czas wolny, jest mocno indywidualną sprawą. Każdy ma inne oczekiwania i preferencje, a to właśnie na ich podstawie powinniśmy dobierać zajęcia na czas, w którym chcemy się zrelaksować. Choć galerie są często określane mianem taniej rozrywki „dla mas“, to nie daj się zwariować! Jeśli nie jesteś pewien, jak chcesz spędzić czas, powinieneś wybrać właśnie galerię handlową – tam na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Oferty galerii są różne. Inne zajęcia proponuje centrum handlowe w Gdyni, a inne w Warszawie, Krakowie czy Łodzi. W jednej galerii możemy zagrać w kręgle, w drugiej w bilard, kolejna będzie oferowała jedno, drugie i jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.