Konferencje branżowe, wywiady, spotkania firmowe, szkolenia oraz podobne wydarzenia wymagają zwykle zarezerwowania odpowiedniego miejsca dla ich przeprowadzenia.

Dla mieszkańców stolicy znalezienie odpowiedniej sali konferencyjnej nie powinno być problemem. Sprawdźmy jednak, jakie wyposażenie powinna ona posiadać w standardzie? Na co my musimy zwrócić szczególną uwagę przy porównywaniu ofert różnych sal konferencyjnych?

Meble w sali konferencyjnej

Naturalnie sale konferencyjne powinny być wyposażone w podstawowe meble – stoliki i krzesła. Konferencje trwają często kilka godzin, dlatego takie sprzęty muszą być wygodne i ergonomiczne, czyli odpowiednio dostosowane do kręgosłupa. Wybierajmy te sale, w których krzesła sprzyjają utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Twarde, plastikowe siedzenia sprawią nam dyskomfort i nie są zalecane ze względów zdrowotnych.

Poza krzesłami, w sali powinien znaleźć się duży stół, który można umieścić pośrodku pomieszczenia, co pozwoli na stworzenie układu konferencyjnego, sprzyjającego dyskusji. Możemy też zdecydować się na wybór układu w podkowę, który zakłada, że w centrum znajduje się osoba prowadząca wykład czy szkolenie, a wokół niej siedzą uczestnicy wydarzenia.

Zanim podejmiemy decyzję o wynajmie sali, sprawdźmy, ile osób jest ona w stanie pomieścić. Na przykład sala konferencyjna na Wilanowie w Warszawie w hotelu DeSilva – https://www.desilva.pl/wilanow/oferta_konferencyjna pomieścić może od 10 do 55 osób, w zależności od tego, które pomieszczenie zainteresuje klienta.

Niezbędny sprzęt multimedialny

Współcześnie, prelegenci wykorzystują nowoczesne środki przekazu, w tym rzutniki i projektory. Sala konferencyjna powinna zatem oferować klientowi niezbędny sprzęt do prezentacji multimedialnych. Na przykład wspomniana sala konferencyjna na Wilanowie oddaje do dyspozycji wynajmujących projektor multimedialny, ekran, flipchart z markerami, a także telewizor i komputer. Zapewnia również możliwość skorzystania z pomocy i wsparcia wykwalifikowanej obsługi technicznej.

Dostęp do sieci

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest nie tylko pożądany, ale wymagany przez osoby wynajmujące sale konferencyjne. Dostęp do sieci ułatwia przedstawienie prezentacji, wyników obliczeń czy wykresów. Sala konferencyjna na Wilanowie daje dostęp do bezprzewodowego internetu Wi-Fi wszystkim uczestnikom konferencji, co jest uznawane za standard w salach tego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.