Placówki edukacyjne oferują swoim klientom szeroką gamę zajęć, pozwalających na poznanie popularnych oraz mniej rozpowszechnionych języków. Wiele osób decyduje się zapisać na lekcje włoskiego. Warto znać podstawowe zalet tych zajęć.

Ogólna charakterystyka

Włoski zaliczany jest do grupy języków romańskich. Jego ustandaryzowana, współczesna forma bazuje na dialekcie toskańskim znormalizowanym na przełomie XIII i XIV wieku przez Dantego Alighieri, Francesco Petrarcę i Giovianniego Boccaccio. Język ten funkcjonuje we Włoszech, San Marino, Watykanie, Szwajcarii oraz na Istrii. Używa się go również na Korsyce i Malcie. Jego funkcjonowanie bez statusu oficjalnego zaobserwować można na terenie Brazylii, Argentyny, USA, Hiszpanii, Paragwaju, Australii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Polski.  Do zapisu języka używa się alfabetu łacińskiego. Litery j, k, w, x, y nie są użytkowane przez rodowitych użytkowników włoskiego. Standardowe zdanie bazuje na układzie podmiot–orzeczenie-dopełnienie. Ogólne pytania odróżnia od konstrukcji twierdzących wznosząca intonacja oraz pytajnik użyty zamiast kropki. Przeczenie czasownikowe funkcjonuje natomiast przed wyrazem, oznaczającym wykonywanie czynności. W języku włoskim wyróżnia się rodzaj męski i żeński, liczby podwójną oraz mnogą. Funkcjonują ponadto cztery tryby. Istotne są przyimki.

Zalety

Wiele miast oferuje skuteczne kursy nauki, takich języków jak włoski czy angielski. Kraków jest jednym z takich miast. Uczniowie mają ponadto możliwość wyboru zajęć online. Warto wiedzieć, że włoski uważany jest za jeden z najłatwiejszych języków do przyswojenia. Zasady gramatyczne nie są bowiem skomplikowane i nasycone wyjątkami. Włoski nie ma również trudnej wymowy. W jego obrębie wyróżnia się dwa akcenty nad samogłoskami. Włoskiego powinny nauczyć się osoby, pragnące poznać dzieła Alighieriego w oryginalnej wersji, zwiedzić rzymskie kościoły lub placówki kulturalne. Jego znajomość pozwala również na szybkie oswojenie innych języków z grupy romańskiej.

Kurs włoskiego stanowi świetne rozwiązanie dla osób, pragnących poszerzyć swoją wiedzę kulturową oraz poznać ludzi z innych krajów. Warto zatem zapisać się na lekcje angielskiego online, stanowiące uzupełnienie zajęć i poszerzenie wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.