Rosnący problem smogu i zanieczyszczenia środowiska sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się czy węgiel, którym palą w piecach jest odpowiedniej jakości. Zależy nam na tym, by nie przyczyniać się do zanieczyszczania środowiska. Czy jednak węgiel może być ekologicznym opałem, który możemy wykorzystywać bez obaw? Okazuje się, że tak! Podpowiadamy, czym charakteryzuje się dobry węgiel, który nie przyczyni się do wzrostu zanieczyszczeń.

Wysoka kaloryczność

Mówiąc o ekologicznym węglu nie sposób nie wspomnieć o jego kaloryczności. Od niej zależy bowiem ilość węgla, którego spalenie jest niezbędne do ogrzania domu. Im węgiel jest bardziej kaloryczny – tym lepiej dla środowiska naturalnego. Spalamy go bowiem mniej, przez co emitujemy mniej zanieczyszczeń. Poszukując opału warto o tym pamiętać. Producenci węgla mają bowiem obowiązek informowania klientów o kaloryczności swoich produktów.

Niska zawartość siarki

Bardzo częstym problemem, z jakim spotykają się osoby palące w swoich piecach węglem jest duża zawartość siarki w danym opale. Podczas spalania trafia on do atmosfery i przyczynia się do nasilenia problemu smogu. Upewnijmy się więc, że węgiel, który kupujemy jest jej pozbawiony.

Brak zanieczyszczeń

Zanieczyszczenia znajdujące się w węglu są częstym problemem. Wydobywany spod ziemi węgiel zawiera bowiem piasek, kamienie czy metale. Sprawia to, że spalanie go wiąże się z powstawaniem dużej ilości popiołu. Dlatego też czołowi producenci dbają o to, by zmniejszyć ilość zanieczyszczeń. Węgiel jest płukany a także przesiewany przez separatory magnetyczne, które pozwalają wychwycić metale. Dzięki temu otrzymujemy produkt czysty, którego spalanie jest bezpieczniejsze.

Węgiel. który nie smoli

Dobrej jakości węgiel, który nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne wyróżnia się dobrym spalaniem. Nie smoli i nie koksuje, dzięki czemu do atmosfery trafia znacznie mniej substancji smolistych oraz innych zanieczyszczeń.

Jak znaleźć dobry, ekologiczny węgiel

To pytanie, które zadaje sobie wielu konsumentów. Tymczasem wcale nie musi to być trudnym zadaniem. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od dokładnego zapoznania się z wszystkimi informacjami podanymi przez producenta. Dzięki temu dowiemy się, czy węgiel posiada odpowiednią kaloryczność oraz czy wolny jest od zanieczyszczeń. Zapoznajmy się również z opiniami innych klientów. Jeśli nie jesteśmy przekonani, czy dany węgiel spełni nasze oczekiwania na początek kupmy niewielką jego ilość. Pozwoli nam to ocenić, w jaki sposób spala się dany węgiel.

Jak widzisz, istnieje węgiel, którego spalanie nie będzie wiązało się ze wzrostem zanieczyszczenia środowiska. Obecnie coraz więcej producentów dba o to, by oferowany przez nich opał był jak najwyższej jakości. Warto to wykorzystać!

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.