Artykuł sponsorowany.

Posiadanie samochodu to obowiązek wykupienia polisy OC. Popularnym rozwiązaniem jest też Auto Casco. Ale co, gdy pełne AC to dla Ciebie zbyt wiele? Smart Casco od LINK4 stanowi świetną alternatywę! Czym się różni? Jakie ma warianty? Wszystko zostało przedstawione poniżej.

Świat się zmienia i sam sposób użytkowania pojazdów także. Klienci niemal we wszystkich dziedzinach mają możliwości konfiguracji produktów i usług, z których korzystają. Nie inaczej jest w przypadku ubezpieczeń w LINK4. Szeroki wachlarz produktów ubezpieczeniowych pozwala na dobór wariantów według sprecyzowanych oczekiwań, a jedną z ciekawszych propozycji jest Smart Casco. Co zapewnia i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Co to jest Smart Casco?

Ubezpieczenie Smart Casco to przede wszystkim propozycja dla kierowców, którzy do tej pory nie potrzebowali pełnej oferty AC. Nie każdy kierowca pokonuje w ciągu roku duże dystanse. Ta grupa zazwyczaj nie korzysta z pełnych pakietów Auto Casco, uważając, że ryzyko kolizji jest w ich przypadku niewielkie. Takie rozwiązanie daje pewne oszczędności w skali roku, ale warto pamiętać, że ochrona AC pojazdu przyda się także poza drogą.

LINK4 pozwala na dopasowanie polisy do indywidualnych potrzeb klientów, dzieląc Smart Casco na trzy kategorie:

  • żywioły,
  • szkoda całkowita,
  • kradzież auta.

Na ich podstawie powstało aż 5 wariantów polisy, które możesz wybrać w zależności od tego, których ryzyk obawiasz się najbardziej. W ich skład wchodzą m.in. uszkodzenia spowodowane pożarem, huraganem, gradem, czy nawet lawiną oraz kradzieżą i rozbojem.

Na czym to dokładnie polega? Kierowca, który czuje się pewnie za kółkiem, jest dobrym kierowcą i nie powoduje szkód, może skorzystać jedynie z opcji Kradzież i Żywioły. Jeśli natomiast pojazd pokonuje stosunkowo mało kilometrów, jest garażowany na prywatnej posesji i właściciel nie obawia się gradu ani kradzieży, to może wybrać np. tylko opcję szkody całkowitej.

Czym Smart Casco różni się od pełnego AC?

W pełnym pakiecie AC klient nie ma tak naprawdę możliwości doboru wariantów, od których chce się ubezpieczyć. Auto Casco w LINK4 chroni od wszelkiego ryzyka, a więc działa kompleksowo. Brak wyboru i pełna opcja ubezpieczenia podnoszą jego koszty, ale z drugiej strony chronią od wszystkich zdarzeń. Warto także nadmienić, że do wyboru są dwie opcje rozliczenia:

  • Warsztat – naprawa pojazdu odbywa się w ASO,
  • Kosztorys – odszkodowanie wypłacane jest na podstawie kalkulacji rzeczoznawcy.

W Smart Casco to klient dokonuje wyboru na podstawie oferowanych wariantów. Można je łączyć w dowolny sposób, wykupując jeden, np. żywioły, którego cena w zależności od wartości pojazdu zaczyna się już od 49 złotych, lub szkoda całkowita, kradzież i żywioł, których cena łączna zaczyna się już od 199 złotych. To bardzo atrakcyjna propozycja w porównaniu do pełnego Auto Casco, a przy tym daje swobodę wyboru.

Szczegółowe informacje odnośnie zakresu ubezpieczenia oraz wyłączeń odpowiedzialności znajdują się w OWU dostępnym na www.dokumenty.link4.pl.

Smart Casco w LINK4 – wybierz polisę dla siebie

Smart Casco posiada szereg zalet, które sprawiają, że klienci chętnie sięgają po to rozwiązanie. Najważniejszym aspektem jest możliwość doboru wariantów według własnych oczekiwań. Jedni mogą ubezpieczyć się od szkody całkowitej, inni od kradzieży, a Ci, którzy obawiają się żywiołów, również znajdą coś dla siebie.

Podział na warianty sprawia, że każdy z nich jest bardzo atrakcyjny cenowo. Wysokość składki dla wielu posiadaczy pojazdów to jeden z ważniejszych elementów decydujących o zakupie tej konkretnej polisy. To dobra alternatywa dla osób, które nie jeżdżą zbyt dużo i AC jest dla nich zbyt drogie. Smart Casco to produkt, który dzięki takim dogodnościom ma wielu zwolenników.

LINK4 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dlatego zapoznaj się z ofertą Smart Casco. Znajdź dla siebie odpowiedni wariant i ciesz się bezstresowym użytkowaniem pojazdu. To towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje także szereg innych ciekawych polis – Kluczyki Plus, Szyby 24 czy NNW to tylko kilka z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.