Fotelik samochodowy to bardzo ważny element wyprawki dla dziecka. Warto dobrze przemyśleć, jaki fotelik chcemy kupić. W przypadku wypadku samochodowego, fotelik może uratować twojemu dziecku życie. Na co zwracać uwagę przy wyborze fotelika samochodowego? 3 Jaki fotelik samochodowy wybrać, aby zapewnić naszemu dziecku maksimum bezpieczeństwa oraz duży komfort jazdy?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

Podstawową funkcja fotelika samochodowego jest ochrona dziecka w trakcie jazdy samochodem. Jednocześnie fotelik powinien zapewniać dziecku wygodę w trakcie jazdy.

Dla osób, które poszukują fotelika samochodowego dla dziecka ważną informacją jest to, ze fotelik samochodowy kupujemy przede wszystkim pod kątem wagi dziecka. Dlatego inny fotelik kupimy dla niemowlęcia, inny dla przedszkolaka, a jeszcze inny dla dziecka w zerówce czy pierwszej klasie szkoły podstawowej. Drugą ważną kwestia, której nie możemy pominąć jest wzrost dziecka.

Foteliki samochodowe- na co zwracać uwagę, kiedy kupujemy fotelik samochodowy?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że fotelik samochodowy jest obowiązkowy dla każdego dziecka, którego wzrost nie przekracza 150 cm. Określają to przepisy prawa tak jak to, że osoba dorosłą ma być zabezpieczona w samochodzie z pomocą pasów bezpieczeństwa. Fotelik samochodowy powinien być dobrze dobrany do wielkości dziecka.

Drugą ważną kwestią jest to w jaki sposób montujemy fotelik samochodowy. Montaż fotelika ma zapewniać mu stabilność, ponieważ w trakcie jazdy fotelik nie może się przesuwać w żaden sposób. Zapięcie fotelika samochodowego powinno być wygodne i nie powinno nastręczać nam trudności. Błąd w zapięciu fotelika może być brzemienny w skutkach nawet w przypadku niewielkiego hamowania.

Gdzie znajdziemy bogaty wybór fotelików samochodowych?

Fotelik samochodowy bez trudu kupimy w sklepie internetowym. Kupując fotelik samochodowy dla dziecka nie warto na nim oszczędzać. Jednak asortyment w sklepach jest bogaty i można poczuć się nieco zagubionym w gąszczu propozycji. Jeśli kupujemy go przez Internet, wszelkie wątpliwości wyjaśnimy za pomocą formularza kontaktowego. Specjaliści ze sklep online odpowiedzą na nasze wszystkie pytania. Kupując w sieci mamy też możliwość przeczytania opinii innych osób, które już kupiły dany produkt.

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszą się foteliki samochodowe RWF. Ten skrót to angielskie określenie: Rear Way Facing . Foteliki RWF to foteliki przystosowane do przewożenia dzieci na przednim siedzeniu samochodu. Jednak taki fotelik jest montowany tyłem do kierunku jazdy. Jak wiadomo fotelików samochodowych innego typu nie wolno montować na przednim i siedzeniu samochodu, szczególnie, jeśli samochód posiada przednią poduszkę powietrzna, ponieważ w trakcie wypadku otwierająca się poduszka powierzana może zrobić krzywdę naszemu dziecku. Jednakże tyłem do kierunku jazdy najbezpieczniej przewozić dziecko do 12 miesiąca życia. Później jest to też niewygodne dla samego dziecka, dlatego po tym czasie dobrze jest wozić dziecko z tyłu w innym foteliku.

Dla starszych dzieci kupujemy foteliki bardziej masywne, które są przystosowane do przewożenia dzieci w dużym przedziale wiekowym oraz wagowy. Kategorie to między innymi 1-4 lat czy 9-12 lat. Foteliki samochodowe dla dzieci to niestety większy finansowy wydatek, jednak bezpieczeństwo raczej nie ma wymiernej ceny/ Warto też pamiętać, że jeżeli w wyniku kraksy fotelik ulegnie jakiemukolwiek uszkodzeniu- należy go niezwłocznie wymienić, ponieważ oznacza to, że jego bezpieczna konstrukcja została uszkodzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.