Wózek widłowy to jedyny pojazd, który umożliwi tak sprawne i komfortowe magazynowanie różnego rodzaju towarów. Wózki widłowe, czyli jezdniowe wózki podnośnikowe, są jedynymi maszynami, które tak dobrze radzą sobie w transporcie bliskim towarów. Czytaj dalej i dowiedz się, na co zwracać uwagę przed zakupem wózków widłowych.

Nowoczesne i nowe wózki widłowe to świetny pomysł na stworzenie profesjonalnej floty maszyn, która doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Jednymi z najlepszych wózków widłowych są wózki widłowe Still. Czytaj dalej i dowiedz się, które wózki widłowe warto kupić.

Wózki widłowe – co warto o nich wiedzieć?

Na rynku istnieje wiele rodzajów wózków widłowych, a producenci tego rodzaju maszyn, z każdym rokiem tworzą coraz bardziej zaawansowane pojazdy. Wysoka konkurencja sprawia, że wózki widłowe są tworzone niemal pod indywidualnego klienta, dlatego firmy poszukujące wózków widłowych odpowiadających ich wymaganiom, mogą śmiało przebierać w ofertach.

Jeśli chodzi o kryterium napędu, na rynku można spotkać się z trzema rodzajami wózków widłowych. Jednym z nich są elektryczne wózki widłowe, czyli pojazdy wyposażone w akumulatory napędzane energią elektryczną. Elektryczne wózki widłowe to w większości przypadków kompaktowe maszyny, które idealnie sprawdzą się w zatłoczonych magazynach, przy transporcie oraz magazynowaniu małych oraz średnich towarów. Ekologiczne napędy będą jedynym słusznym wyborem w fabrykach i miejscach, gdzie konieczne jest utrzymanie zerowej emisji szkodliwych substancji, jak również niskiego poziomu hałasu.

Na innym biegunie pozostają wózki widłowe wyposażone w silniki spalinowe, dzięki którym możliwe jest komfortowe transportowanie oraz magazynowanie najbardziej wymagających towarów. Spalinowe wózki widłowe, które są wyposażone w silniki diesla lub tradycyjne silniki spalinowe, to maszyny, które podołają nawet najcięższej pracy. Nowatorskie rozwiązania najlepszych producentów wózków widłowych sprawiają, że poza ciężką pracą, gwarantują również wielką wygodę i precyzję w kierowania, co z pewnością docenią ich operatorzy.

W połowie drogi spotykają się hybrydowe wózki widłowe, czyli maszyny wyposażone zarówno w elektryczne, jak i spalinowe silniki. Tandem pozwala uzyskać zarówno dużą moc, jak i niewielki hałas, przyczyniając się jednocześnie do poprawy środowiska. Hybrydowe wózki widłowe, pod względem mocy mogą bez problemu konkurować z największymi, spalinowymi wózkami widłowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.