Podwyższanie kwalifikacji zawodowych to nie chwilowy trend, ale realna potrzeba rynku. Gwarantują one nie tylko zdobycie nowych kompetencji, ale również awansu czy zupełnie nowego zawodu. Wyborowi tego rodzaju edukacji przyświecają najczęściej te dwa cele.

Wyższe studia posiada już większość młodych ludzi i nie są one tak silnym atutem, jak kiedyś. Kolejnym problemem jest to, że ich ukończenie często nie jest równoznaczne z wiedzą konieczną do pracy w danym zawodzie. W związku z tym istnieje konieczność poradzenia sobie w tej sytuacji. Studia podyplomowe to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia kompetencji miękkich pożądanych przez pracodawców. Warto jednak dokładnie przemyśleć wybór kierunku tak, aby szedł on w parze z naszymi naturalnymi predyspozycjami.

Jednym z nowoczesnych kierunków, który stwarza wiele możliwości zatrudnienia, jest edukacja sensoryczna- podyplomowe to okazja do zdobycia unikalnej specjalności. Pozwala ona na opanowanie wiedzy na temat Integracji Sensorycznej   i jej wpływu na rozwój dziecka oraz zaburzeń z nią związanych. Kształcenie w tym zakresie pozwala na zdobycie kwalifikacji koniecznych do postawienia diagnozy i terapii metodą SI. Najczęściej na wybór tej specjalizacji decydują się aktywni pedagodzy i psycholodzy, a także logopedzi.

Studia dają możliwość zdobycia takiej wiedzy, która pozwoli na otwarcie własnego gabinetu terapeutycznego. Wśród kierunków plasujących się wysoko na uwagę zasługują językowe studia podyplomowe, język angielski wciąż cieszy się największą popularnością. Popyt na nauczycieli tego języka wciąż wzrasta i dotyczy to zarówno placówek publicznych, jak i prywatnych. Studia pozwalają zgłębić praktyczne tajniki nauczania języka angielskiego, metod oraz ich praktycznego doboru. Studia podyplomowe są silnym wpisem w CV i niewątpliwie pozwalają się wyróżnić na wymagającym rynku pracy, na którym absolwentów tego kierunku wciąż przybywa.

Wysoka jakość kształcenia podyplomowego to nadrzędna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze uczelni. Jedną z takich placówek jest Centrum Kształcenia Podyplomowego i Rozwoju Biznesu (CKPiRB) w Łodzi, które kształci zadowolonych absolwentów od 1997 roku.

Innowacyjne podejście do nauczania oznacza przewagę zajęć praktycznych, kreatywną metodykę, pracę w grupach i analizę problemów wziętych wprost  z życia zawodowego. Postaw na zawodowy rozwój i zdobądź pracę marzeń!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.