E-papierosy stały się w ostatnich 20 latach popularną alternatywą dla tradycyjnych produktów tytoniowych. Mniej lub bardziej skutecznie są one używane nie tylko do podtrzymywania nałogu, ale wręcz przeciwnie. Spora garść osób korzysta z tego urządzenia, aby pożegnać się z nikotyną. Jak działają e-papierosy bez nikotyny? Czy są bezpieczne dla zdrowia?

Jak działają papierosy elektroniczne bez nikotyny?

E-papierosy działają dzięki użyciu odpowiednich liquidów. Wkład z płynem należy umieścić w urządzeniu, gdzie jest podgrzewany do właściwej temperatury. Następnie użytkownik wciąga mgiełkę, która wędruje do jego płuc. Liquidy mają w swoim składzie głównie glicerynę roślinną oraz glikol propylenowy, a także aromaty nadające substancji preferowanego smaku.

Najczęściej można się spotkać z e-liquidami zawierającymi nikotynę, ale na rynku da się łatwo znaleźć również produkty pozbawione tego silnie uzależniającego składnika. Taka wersja płynu jest chętnie używana przez osoby, które nie są uzależnione od papierosów i te, które planują ograniczyć nałóg lub całkowicie z nim skończyć. Aby zwiększyć szanse na skuteczne rozstanie się z nikotyną, warto stopniowo zmniejszać jej ilość w liquidzie, a tym samym coraz mniej potrzebować jej w codziennym funkcjonowaniu. Czy taki sposób jest efektywny? Zdania są podzielone.

Czy e-papierosy są bezpieczne?

Chociaż początkowo e-papierosy reklamowane były jako zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych papierosów, najnowsze badania zdają się temu zaprzeczać. Mimo braku licznych rakotwórczych substancji w składzie liquidów, chmurzenie nadal nie jest czynnością, którą warto promować czy praktykować. Korzystanie z e-papierosów nie powinno być codziennością, a w razie konieczności najlepiej używać płynów pozbawionych nikotyny. Oznaką, że warto, przynajmniej na jakiś czas, pożegnać się z e-papierosem może być uporczywy kaszel, drapanie w gardle, duszności czy nadwrażliwość jamy ustnej. W celu skończenia z nałogiem lepiej sięgnąć po preparaty i akcesoria dostępne w aptekach jak np. plastry nikotynowe. Są one zdecydowanie bezpieczniejsze dla zdrowia.

Gdzie kupować e-papierosy bez nikotyny?

E-papierosy podobnie jak każdy inny sprzęt elektroniczny warto kupować z zaufanych źródeł. Należy zaznaczyć, że w Polsce, oraz wielu innych miejscach na świecie, sprzedaż e-papierosów oraz liquidów przez Internet jest zakazana prawnie. W związku z tym jedyną legalną opcją jest kupno urządzenia w sklepie stacjonarnym. Przed udaniem się do punktu sprzedaży, sprawdź dostępną ofertę oraz porównaj ze sobą produkty. Zastanów się jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze, jaki jest Twój budżet oraz który model najbardziej Ci odpowiada ze względu na walory estetyczne. Swoje wątpliwości możesz skonsultować z doświadczonym sprzedawcą, który weźmie pod uwagę Twoje wymagania i pomoże Ci dobrać właściwy produkt. Wspólnie wybierzecie również smaki liquidów, które będą przyjemne dla Twojego podniebienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.