Sen wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Aby czuć się wypoczętym, zrelaksowanym i pełnym energii, trzeba zainwestować w dobry materac. Dobry, czyli jaki? Taki, na którym się porządnie wyśpimy.

Jak ustrzec się przed złym wyborem materaca?

Przy wyborze materaca, powinniśmy kierować się własnymi odczuciami. Materac nie może być ani zbyt twardy ani zbyt miękki. Zbyt miękki materac sprawi, że nasz kręgosłup wyginać się będzie w nienaturalny sposób, a przestrzenie między dyskami będą ściśnięte. W przypadku, gdy sięgniemy po zbyt twardy materac, możemy budzić się z uczuciem drętwienia palców u nóg, co wynikać będzie ze zbyt silnego nacisku na naczynia i tym samym utrudnionego przepływu krwi. Co więcej, twarde materace nie są wskazane dla osób starszych i tych, którzy borykając się z niewłaściwym krążeniem.

Ale jak dopasować właściwą „twardość”?

Eksperci zalecają wybór materacy o średniej twardości. Jednak odczuwana twardość uzależniona jest od naszej masy ciała. Ten sam materac może być zbyt twardy dla szczupłej kobiety i jednocześnie za miękki dla wysokiego, postawnego mężczyzny. Dlatego tak istotne jest indywidualne podejście i dostosowanie materaca do swojego ciała. Może okazać się, że materac jaki rekomendują nam znajomi nie będzie dobrym wyborem dla nas samych.

Materac wysokiej jakości – czyli jaki?

Bezsprzecznie warto podkreślić, że dobrej jakości materac wyróżniać będzie:

  • trwałość,
  • odpowiednie dopasowanie do sylwetki,
  • nieuleganie deformacji,
  • właściwości antyalergiczne – uniemożliwiające rozwój bakterii i grzybów.

Przy wyborze materaca, warto pamiętać także o pokrowcu. Wybierając go zwracajmy uwagę na możliwość jego prania w pralce.

Po długim, męczącym dniu każdy z nas pragnie znaleźć w łóżku spokój, ukojenie i zasłużony odpoczynek. Aby nasz organizm mógł się zregenerować i rano budzić się w pełni sił, niezbędny jest odpowiedni materac.

Właściwości materacy są różne. Przykładem dobrej marki są materace Materasso, które stworzone są z myślą zarówno o seniorach, dedykowane są dla par, jak i przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Materasso wyróżnia wielość zastosowanych komponentów, spośród których na uwagę zasługują nowoczesne sprężyny kieszeniowe oraz wysokoelastyczne, antyalergiczne pianki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.