Artykuł partnera.

Ból pleców to dolegliwość, która dotyka prawie każdego człowieka. Ból może być przewlekły lub chwilowy, a ze względu na popularny w dzisiejszych czasach siedzący tryb życia, problem ten dotyka ludzi bardzo często i w każdym wieku. Jakie są powody tego bólu i jak sobie z nim radzić?

Jakie są przyczyny bólu pleców?

Jedną z najczęstszych przyczyn bólu pleców i kręgosłupa jest siedzący tryb życia. Coraz bardziej popularne są zawody związane z długą, nieprzerwaną pracą przy komputerze, które poprzez siedzącą pozycję podczas wykonywania obowiązków, często powodują przewlekły ból. Jeśli dodamy do tego brak czasu na rozciąganie i aktywność fizyczną, kręgosłup odwdzięczy się uczuciem dyskomfortu.

Działa to też w drugą stronę, jeśli kręgosłup zostanie przeciążony fizyczną pracą lub zbyt wymagającymi ćwiczeniami, ból pleców wystąpi równie szybko jak w przypadku siedzącego trybu życia.

Bardzo często przyczyną bólu pleców i kręgosłupa jest również zła postawa ciała, nadwaga, dźwiganie ciężkich przedmiotów oraz stres. Choć na co dzień zazwyczaj nikt się nie zastanawia nad przyczynami swoich dolegliwości, w przypadku kręgosłupa każdy ruch ma znaczenie. Wiele codziennych czynności, które na pozór nie wydają się groźne dla pleców, mogą być przyczyną bólu. Doskonałym przykładem jest tutaj niepoprawna pozycja podczas podnoszenia ciężkich zakupów czy dziecka z kołyski.

Co pomaga na ból pleców?

Najprostszym sposobem na ból i zapobieganie dolegliwościom związanym z kręgosłupem, jest regularna aktywność fizyczna. Powinno to być profilaktyką i podstawą zdrowego życia człowieka. Każda część ciała potrzebuje dziennej dawki ruchu, chociażby w formie spaceru.

Osoby pracujące w trybie siedzącym, powinny robić kilka przerw między swoimi zawodowymi obowiązkami. Wszystkie pozycje odwrócone i skłony do dołu pomogą rozluźnić napięcie i przyniosą ulgę dla kręgosłupa. Nawet dwie lub trzy minuty przerwy mogą mieć realny wpływ na uśmierzenie bólu!

Jednak najbardziej skuteczną metodą, która pozwoli pozbyć się problemu na długo, jest masaż wykonywany przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę. I choć niektóre sposoby pozwolą uśmierzyć ból na jakiś czas, jedynie profesjonalny masażysta lub fizjoterapeuta jest w stanie zdiagnozować przyczynę i pozbyć się bólu raz na zawsze.

Profesjonalny masaż

Masaż jest nieoceniony w leczeniu dolegliwości i bólu kręgosłupa. Specjalista od tego typu zabiegów z pewnością określi jego przyczynę, a sam masaż przyniesie ukojenie i ulgę.

W naszym gabinecie Leczymy Łaziska czeka wykwalifikowana kadra specjalistów, którzy są gotowi na uśmierzenie każdego bólu kręgosłupa u naszych pacjentów. Profesjonalny masaż to najskuteczniejsza metoda, która pozwoli pozbyć się problemów na długi czas i ułatwi codzienne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.