Obecnie nie trzeba marnować czasu na stanie w kolejce w urzędzie pocztowym w celu nadania przesyłki. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, siedząc przed ekranem komputera lub smartfona. Przez Internet możliwe stało się nie tylko kupowanie różnych przedmiotów, ale też zamawianie kuriera, który przyjedzie pod wskazany adres po odbiór wcześniej przygotowanej przesyłki.

Pozwala to na wysyłanie listów, paczek i nawet palet. Można to zrobić bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za pomocą brokera usług kurierskich. Każdemu z pewnością przyda się wiedza dotycząca tego, jak zamówić kuriera do domu w sposób szybki, wygodny i tani.

Dlaczego warto zamawiać kuriera do domu?

Osoby ceniące sobie wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy będą zadowolone z możliwości zamówienia kuriera do domu. Przejdzie on w wyznaczonym terminie pod wskazany adres. Jest to opcja przeznaczona dla klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. W zależności od potrzeb, przewoźnik może odebrać paczkę z domu klienta, bezpośrednio z firmy lub innego miejsca. Pozwala to na nadawanie przesyłek zarówno krajowych, jak i międzynarodowych (np. mogą to być paczki do Niemiec, czy USA). Nie trzeba wychodzić z domu, bo załatwia się to przez Internet, to samo dotyczy jej opłacenia. Trzeba tylko odpowiednio przygotować przesyłkę, wypełnić formularz online, opłacić wysłane zlecenie szybkim przelewem, przykleić na paczkę otrzymany list przewozowy i oczekiwać na jej odbiór przez wybranego przewoźnika. Jak widać, jest to banalnie proste i szybkie, bez zbędnych formalności. Nie ma znaczenia to, czy ktoś chce wysłać list, czy też może wielkogabarytowy przedmiot. Już następnego dnia roboczego paczka zwykle zostaje dostarczona adresatowi, a opcja monitorowania przesyłek pozwala na śledzenie jej aktualnych statusów w dowolnym momencie i miejscu. Do dyspozycji jest wiele firm kurierskich, można też liczyć na atrakcyjne ceny, szczególnie w przypadku brokera kurierskiego.

Jak zamówić kuriera przez Internet i o czym należy pamiętać?

Zamawianie kuriera do domu jest obecnie niezwykle proste, szybkie i wygodne. Wszystko może zostać załatwione przez Internet. Zacząć należy od znalezienia strony przewoźnika lub brokera usług kurierskich. Na witrynie internetowej znajduje się narzędzie w postaci wyceniarki, dzięki której można poznać szacowane koszty realizacji zamówienia. Trzeba podać wymiary paczki i jej wagę oraz kraj doręczenia. Zostaną wyświetleni dostępni przewoźnicy wraz z oferowanymi przez nich cenami. Po wybraniu firmy kurierskiej pozostaje przystąpienie do wypełnienia formularza online dotyczącego nadania przesyłki. Podaje się dane teleadresowe zarówno nadawcy, jak i adresata paczki, czyli osoby wysyłającej przesyłkę i osoby upoważnionej do jej odebrania. Wystarczy wypełnić puste pola dotyczące imienia i nazwiska, ulicy i numeru domu, kodu i miasta, e-maila i numeru telefonu.

W dalszej części formularza należy zaznaczyć, że zamawia się kuriera po odbiór przesyłki oraz ustalić datę i preferowane godziny. Konieczne jest także określenie tego, w jaki sposób została zapakowana przesyłka. Najtańszym rozwiązaniem jest wybranie pakowania standardowego, czyli w sztywne pudełko kartonowe o kształcie regularnego prostopadłościanu. Większe koszty zostaną naliczone w przypadku paczki niestandardowej, czyli sklejek kartonowych, paczek owiniętych folią stretch, kartonów z etykietami dodatkowymi. W formularzu nadawania przesyłek znajduje się część dotycząca usług dodatkowych, można zaznaczyć przykładowo ubezpieczenie, pobranie lub zwrot dokumentów. Po sprawdzeniu zgodności wpisanych informacji i zatwierdzeniu zgód pozostaje wysłanie zlecenia, po czym opłacenie go. Na podany w formularzu adres e-mail zostaną przesłane dokumenty przewozowe. Trzeba je wydrukować, po czym nakleić na paczkę przed przyjazdem kuriera.

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.