Zdjęcie RTG jest podstawową technologią obrazowania medycznego. Jego wykonanie nie zajmuje dużo czasu, a wykorzystanie w diagnostyce urazów układu ruchu jest nieocenione. Aparat rentgenowski jest zatem podstawowym urządzeniem diagnostycznym zarówno w szpitalach, jak i gabinetach ortopedycznych, a także dentystycznych. Co ważne, obok urządzeń stacjonarnych, dostępne są również mobilne aparaty rentgenowskie. Kiedy warto zdecydować się właśnie na taki aparat RTG?

Mobilna konstrukcja i kompaktowe rozmiary

Największą zaletą, jaką posiada mobilny aparat rentgenowski, jest możliwość jego swobodnego przemieszczania. Co to dokładnie oznacza? Tego typu aparaty RTG posiadają kompaktową konstrukcję, która gwarantuje jego mobilność. Są one na tyle wąskie, że zmieszczą się bez problemu w standardowych drzwiach. Ponadto, jeśli mamy do czynienia z nowoczesnym aparatem mobilnym, możemy liczyć na wspomaganie w postaci elektrycznego układu sterowania. Dzięki temu manewrowanie aparatem w czasie jego przemieszczania jest łatwe i wygodne. Kolejnym ułatwieniem jest proste pozycjonowanie lampy w zakresie nawet 360 stopni, co pozwala na wygodne przeprowadzenie badania przyłóżkowego.

Aparaty RTG – nowoczesne technologie

Technologie radiologiczne pomimo bazowania na znanych już od końca XIX wieku promieniach X stanowią dzisiaj podstawową metodę nowoczesnego obrazowania medycznego. Wszystko za sprawą połączenia radiografii z szeregiem współczesnych technologii, dzięki którym zrobienie zdjęcia RTG jest szybkie, wygodne i o wiele bezpieczniejsze niż kiedyś. Specjalne techniki przetwarzania obrazu pozwalają na minimalizacje dawki promieniowania. Natomiast specjalistyczne oprogramowanie i nowoczesny system sterowania umożliwiają wykonanie badania sprawnie, szybko i precyzyjnie. Wszystko to znaleźć można również w mobilnych aparatach RTG.

Zdjęcia z RTG

Mobilny aparat rentgenowski dla gabinetów i klinik

Kompaktowe rozmiary i mobilność to cechy, które sprawiają, że mobilne aparaty rentgenowskie doskonale sprawdzają się praktycznie w każdym zastosowaniu, gdzie konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego w celach diagnostycznych. Świetnie nadają się na izby przyjęć w szpitalach oraz do prywatnych klinik i gabinetów ortopedycznych czy dentystycznych. Są one idealną alternatywą dla stacjonarnych aparatów RTG, zachowując przy swoich kompaktowych rozmiarach wysoką jakość obrazowania. Ponadto w razie takiej potrzeby, z powodzeniem można je przemieszczać także pomiędzy placówkami medycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.