Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Przygotowania do ślubu oraz do przyjęcia weselnego zajmują narzeczonym mnóstwo czasu. Jedną z decyzji, która muszą podjąć jest wybór miejsca na wesele. Liczba sal weselnych jest bardzo duża, wbrew pozorom wcale nie ułatwia to wyboru. Naprawdę trudno jest bowiem znaleźć takie miejsce, które będzie spełniało wszystkie oczekiwania przyszłych nowożeńców. Wybór utrudnia nie tylko duża liczba miejsc, w których można urządzić wesele, ale również to, że te najbardziej popularne i atrakcyjne mają zajęte terminy na kilka lat z góry.

Elementy, na które należy zwrócić uwagę wybierając salę na wesele

Elementów, na które należy zwracać uwagę poszukując sali weselnej jest kilka. Do najważniejszych należy między innymi koszt wynajęcia sali. Nie jest to jednak jedyne kryterium, które należy brać pod uwagę. Równie ważna jest wielkość sali. Powinna ona być dostosowana do liczby gości, których nowożeńcy planują zaprosić. Warto też zwrócić uwagę na ilość miejsca przeznaczoną na tańce. Wybierając salę na wesele należy wziąć pod uwagę również to, czy możliwe jest zarezerwowanie również noclegów dla gości oraz to, jakie jest menu. Na pewno przy wyborze sali liczy się także jej wystrój. Znalezienie idealnej sali, która spełni wszystkie oczekiwanie nowożeńców może zająć sporo czasu – może się nawet okazać, że takiej sali nie uda się znaleźć, z pewnością znajdzie się jednak sala, która będzie bardzo bliska ideału.

Położenie sali weselnej

Lokalizacja sali weselnej jest jednym z ważniejszych kryteriów, które powinno się brać pod uwagę przy wyborze miejsca na wesele. Zdecydowana większość osób, które zamierzają stanąć na ślubnym kobiercu szuka sali weselnej, która jest położona raczej blisko miejscowości, w której mieszkają. Są też osoby, które wybierają miejscowości położone na drugim końcu Polski; w takim przypadku koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby zapewnić zaproszonym na wesele gościom komfortowe miejsca noclegowe. Należy również pamiętać o tym, aby zapewnić gościom środek transportu. Bardzo ważną informacją jest ta, która dotyczy tego, czy wesele będzie w danym dniu jedyną imprezą organizowaną w danym lokalu. Nie wszystkim młodym parom musi odpowiadać konieczność dzielenia budynku z innymi osobami. W przypadku, gdy okaże się, że w budynku będzie odbywać się jeszcze jedno wesele, koniecznie należy dopytać o to, jak gospodarze lokalu zapewnią gościom prywatność. Ostatnia kwestia dotyczy dekoracji sali weselnej. W największych, najbardziej popularnych lokalach przyszła młoda para może liczyć na to, że dekoracją sali zajmą się współpracujący z lokalem dekoratorzy. W tych mniejszych dekoracją sali z pewnością trzeba będzie się zająć we własnym zakresie. Wybierając salę na wesele należy pamiętać także o kilku drobnych, ale istotnych elementach. Koniecznie należy dopytać o to, czy przy lokalu jest bezpieczny parking dla gości weselnych.

Bardzo chętnie wynajmowane są dzisiaj na wesele lokale otoczone ogrodem z zapleczem hotelowym.

Sprawdź również:  https://quadrille.pl/oferta/wesele/

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.