Artykuł partnera.

Aloes jest bardzo popularny w świecie pielęgnacyjnym. Stosuje się go w rozmaitych formach na wiele różnych dolegliwości, chociaż nie każdy zdaje sobie sprawę ze wszystkich jego właściwości. Panuje powszechna opinia, że aloes służy wyłącznie jako nawilżacz, jednakże nie jest to całkowita prawda. Dlaczego jeszcze warto po niego sięgnąć? Czy krem aloesowy to dobry wybór?

Aloes i jego właściwości

Aloes, który może przybierać różne postacie, jest jedną z najpopularniejszych roślin będących podstawowym składnikiem licznych kosmetyków ciała, twarzy i skóry głowy oraz samych włosów. Wykorzystuje się go głównie w celu łagodzenia podrażnień i zaczerwienionych miejsc, w tym przy okazji ukąszeń owadów, ale także wtedy, kiedy potrzebne jest nagłe nawilżenie konkretnego miejsca na cele. Co więcej, można również uznać, iż posiada on zastosowanie łagodzące.

W kosmetyce aloes jest jednym z głównych składników rozmaitych produktów. Najpowszechniej można się na niego natknąć w żelach, szamponach, mydłach, balsamach i kremach. Te ostatnie używane są zarówno przy pielęgnacji rąk, jak i twarzy. Celowość użytkowania kremu aloesowego zależy od potrzeb danej osoby.

Krem aloesowy – zastosowanie

Ilekroć mowa o kremie aloesowym, pierwszą myślą jest czerwona, podrażniona skóra podatna na otarcia i inne czynniki zewnętrzne. Cera sucha bardzo lubi aloes, który bardzo szybko się wchłania i dogłębnie nawilża. Nie każdy jednak wie, że zarówno cera mieszana, jak i tłusta, również mogą polubić się z czymś tak uniwersalnym i łatwo dostępnym, jak krem aloesowy. Jak to działa?

Bardzo często tłusta cera ma to do siebie, że jej bariera hydrolipidowa jest zaburzona. Może to być wynik wielu czynników, w tym: zbyt agresywnego oczyszczania, wystawienia na warunki atmosferyczne czy nieprawidłowej pielęgnacji. Zazwyczaj jednym uniwersalnym kluczem w takim przypadku jest odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie takiej cery tak, żeby poprzez zaburzoną barierę hydrolipidową nie musiała produkować zbyt dużej ilości łoju, który odpowiada za wyświecanie. To właśnie tutaj z ratunkiem przychodzą wszelakie kosmetyki z aloesem, w tym kremy.

Gdzie szukać kremu aloesowego?

Krem aloesowy jest na tyle popularny, że można dostać go w wielu różnych miejscach. Zazwyczaj szuka się go w aptekach, które są pierwszym ratunkiem w kryzysowej sytuacji, kiedy na przykład pojawiają się naskórne podrażnienia czy ślady po obecności owadów, ale bez problemu można udać się także do drogerii.

Czynnikiem, na który warto zwracać uwagę przy selekcji odpowiedniego kremu z aloesem, jest to, w ilu procentach się on w tymże produkcie znajduje. Im jest go więcej, tym większe szanse na to, że aloesowe właściwości zadziałają i pomogą cerom przesuszonym, ale też tym tłustym. Kolejnym, co zasługuje na zastanowienie się to konsystencja kremu. Jedne z nich są gęstsze, więc nadadzą się bardziej w zimowe pory oraz na noc, inne z kolei są na tyle lekkie i zostawiają tak cienką warstwę na skórze, że można je aplikować rano pod makijaż, a także wiosną oraz latem.

Krem aloesowy kupisz na: https://ziaja.com/p/5901887000082/krem-aloes-148

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.