Któż z nas nie marzył o tym, aby oderwać się od Ziemi, wznieść w powietrze, by móc oglądać świat z innej perspektywy? To pragnienie zrealizować można na wiele sposobów. Niewątpliwie jednym z bardziej niebanalnych jest lot balonem.
Ekscytujące przeżycie
Sama myśl o możliwości przebywania w otwartej przestrzeni na znacznej wysokości przyprawia o gęsią skórkę i powoduje przyspieszone bicie serca. Dreszczyku emocji może dodawać fakt, że w przypadku lotu balonem ogromne znaczenie mają warunki pogodowe i pory dnia. Balon jest statkiem powietrznym bez napędu silnikowego, a więc jego możliwości przemieszczania się uzależnione są tak naprawdę od siły i kierunku wiatru. Krążenie balonem (bez uwięzi) nad wybraną okolicą jest po prostu niemożliwe. Podniebna przygoda nie będzie możliwa do zrealizowania przy deszczowej pogodzie oraz zbyt silnym wietrze. Optymalne warunki do odbycia lotu balonem panują zimą – jeśli aura jest dobra, można latać o każdej porze dnia. W miesiącach cieplejszych podróż balonem w samo południe jest niebezpieczna, natomiast najodpowiedniejsze są godziny wczesnoporanne i przed zachodem słońca. Wtedy też panorama jest zachwycająca, a zdjęcia wielobarwnego nieba stworzą niepowtarzalna relację z lotu. Niewłaściwą porą do latania jest również noc. Widoczność jest wówczas bardzo ograniczona i taka podróż byłaby zbyt ryzykowna.
Lot wspomagany adrenaliną
Solidna dawka adrenaliny towarzyszy amatorom balonowych lotów w zasadzie od momentu przybycia na miejsce startu. Niejednokrotnie pasażerowie mają okazję przyglądać się lub też uczestniczyć w przygotowywaniu balonu do lotu. Zazwyczaj startuje się na jakimś płaskim terenie, typu łąka lub pole. Po wejściu do gondoli można oddać się urokowi chwili i pozwolić ponieść się w górę. Zwykle balon wznosi się na znaczną wysokość (maksymalnie 1000 m), aby pasażerowie mogli zobaczyć okolicę. Jednak na tej wysokości lot byłby bardzo monotonny. Dlatego obniża się poziom lotu nawet do kilkudziesięciu metrów. Jak to już zostało powiedziane, o kierunku i prędkości lotu balonu decyduje wiatr. Oczywiście podróżującym towarzyszy pilot. Ma on wpływ na kontrolowanie wysokości lotu. Kierunki wiatru na różnych wysokościach zmieniają się. Zadaniem kierującego jest więc także poszukiwanie sprzyjającego wiatru, który poprowadzi balon w pożądanym kierunku. Najwięcej wrażeń i adrenaliny dostarcza lot balonu tuż nad poziomem drzew czy wzniesień albo nad zbiornikami wodnymi. Dzięki tej perspektywie widoki zapierają dech w piersiach, a relacja z lotu może być naprawdę ekscytująca.
Nie byle jaka atrakcja
Widok kolorowych balonów dostojnie sunących w powietrzu wzmaga pragnienie przeżycia czegoś wyjątkowego i ekscytującego. Loty balonem stały się atrakcją turystyczną dostępną niemal na wyciągnięcie ręki. Wielu miłośników przygód i ekstremalnych przeżyć właśnie ten rodzaj podróży zamieszcza na swojej osobistej liście marzeń do spełnienia. Jest to podyktowane chęcią spróbowania czegoś niebanalnego, potrzebą zdobywania nowych doświadczeń, pokonywania ograniczeń i własnych słabości, ale także możliwością zaobserwowania okolicy z lotu ptaka, podziwiania pięknych krajobrazów czy wykonania niepowtarzalnych zdjęć. Relacja z lotu balonem w postaci interesujących fotografii czy filmów stanowi niezwykłą pamiątkę z tego przedsięwzięcia oraz zachętę dla innych do skorzystania z tej właśnie atrakcji.
Niezapomniana przygoda w prezencie
Podniebny spacer balonem to wydarzenie szczególne, do udziału w którym zaprasza się szczególne osoby. Lot balonem jest niebanalnym prezentem ofiarowanym nie tylko samemu sobie. Jeśli chcesz podarować komuś taki prezent zobacz ofertę firmy np.DreamBalloon. Ważna rocznica, urodziny czy chęć wyrażenia wdzięczności to doskonałe okazje, aby wznieść się ponad powierzchnię Ziemi i wspólnie celebrować niepowtarzalne chwile. Prezent w postaci lotu balonem coraz częściej jest romantyczną formą wyrażenia uczuć czy miejscem, w którym młodzi ludzie zaręczają się. Ta forma prezentu jest o tyle atrakcyjniejszą, że w przypadku lotów balonem wypadki zdarzają się niezwykle rzadko.