Rynek powierzchni magazynowych w Polsce to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków tego typu w całej Europie. Coraz większy udział w nim ma usługa self storage polegająca na wynajmie magazynów samoobsługowych.

Magazyny na wynajem również dla osób prywatnych

Wynajem powierzchni magazynowych kojarzy się głównie z działalnością komercyjną. Jest to prawdą, ale tylko w odniesieniu do tradycyjnego – czyli długoterminowego – najmu, w którego ramach klientom udostępniane są bardzo duże magazyny, a umowy zawiera się co najmniej na rok. Mniejsze firmy, które nie potrzebują wielkich hal magazynowych, a także osoby prywatne, mogą wynajmować samoobsługowe boksy na elastycznych warunkach i w bardzo atrakcyjnych cenach.

Samoobsługowy magazyn na wynajem – jak to funkcjonuje?

Jest kilka istotnych kwestii, o których powinien pamiętać każdy klient planujący wynająć samoobsługowy  magazyn. Warszawa to największy w kraju rynek magazynowy, ale boksy samoobsługowe są do wynajęcia także i w innych dużych miastach. Zasady funkcjonowania tej usługi nie są skomplikowane. Magazyny znajdują się w większych obiektach. Aby wynająć boks, wystarczy zgłosić się do biura obsługi klienta wybranego usługodawcy. Wolne powierzchnie udostępniane są od ręki na podstawie umów na czas nieokreślony, które można wypowiedzieć w dowolnej chwili z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego zwykle 2 tygodnie. W Kangu Self Storage minimalny okres najmu to 7 dni, lecz każda firma świadczy omawianą usługę na własnych zasadach. W zależności od lokalizacji magazynu jest on zabezpieczony indywidualną kartą dostępu i kłódką lub osobistym kodem dostępu.

Samoobsługowy magazyn na wynajem – ile to kosztuje?

 Stawki za wynajem magazynów samoobsługowych są jednakowe dla klientów prywatnych i komercyjnych. Średnia krajowa kształtuje się na poziomie ok. 100 zł netto za udostępnienie na miesiąc boksu o powierzchni 1 m kw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.