Prasowanie gotowej odzieży zawsze kojarzy się z finalnym efektem ciężkiej pracy wszystkich szwaczek i krawcowych. To również proces niezbędny po każdym praniu odzieży.

Efekt końcowy

Prasowanie gotowej odzieży zawsze kojarzy się z finalnym efektem ciężkiej pracy wszystkich szwaczek i krawcowych. To również proces niezbędny po każdym praniu odzieży.

Procesowi prasowania poddawana jest odzież na różnych etapach produkcji, w efekcie finalnym na zakończenie procesu produkcyjnego, by zlikwidować wszelkie poprodukcyjne zagniecenia. Również wszelkiego rodzaju pralnie chemiczne, czy to indywidualne, czy w hotelach, wręcz zobligowane są do wyprasowania zleconej im odzieży.

Mnogość różnego rodzaju tkanin, i fakt, iż producenci wciąż wymyślają nowe, wymusza także w innych dziedzinach postęp technologiczny. Przez ostatnie lata w modzie pojawił się trend łączenia ze sobą w jednej sztuce odzieży, dwóch lub więcej rodzajów materiałów. I tak zestawienie ze sobą np. jedwabiu i poliestru stawia nie lada wyzwanie prasowalnicze.

Jest również odzież, którą zwyczajnie nie da się potraktować żelazkiem, gdyż jest to fizycznie niemożliwe jeśli chcemy uzyskać zadowalające efekty. W takich sytuacjach stają się niezbędne manekiny do prasowania.

Technologia usprawniająca pracę

Męskie koszule, damskie bluzki, wszelkie żaboty, marynarki, żakiety… wszystko są to wyroby, których ręczne prasowanie przy pomocy żelazka zajmuje niezwykle dużo czasu, a i może być mało efektywne. Dokładne ręczne wyprasowanie płaszcza czy marynarki jest właściwie niemożliwe. Manekiny do prasowania służą przede wszystkim do tego typu odzieży.

Prasowanie przy pomocy manekina jest niezwykle szybkie i precyzyjne. Przykładowo, prasowaną koszulę nakładamy na manekin zapiętą, a nadmuch ciepłego powietrza rozprostowuje wszystkie zagniecenia.

Dopasowane do potrzeb

Bez względu na to, czy planują państwo wyposażenie szwalni, pralni bądź pakowalni, nasza oferta zaspokoi państwa potrzeby. Oferujemy manekiny do prasowania wszelkiego rodzaju odzieży wierzchniej.

Jako wyposażenie pralni, prasowalni lub w hotelarstwie, proponujemy manekiny uniwersalne, nadające się zarówno do koszul, marynarek itp., ale również posiadające specjalny dolny worek do prasowania spódnic. Tego typu manekiny sprawdzą się również podczas prasowania dłuższej odzieży, jak płaszcze, fartuchy i niektóre sukienki.

Wybierając manekiny jako wyposażenie pralni, warto zwrócić uwagę czy posiadają one opcję prasowania wilgotnej odzieży. Taka funkcja zaoszczędzi czas, gdyż bezpośrednio po praniu i wirowaniu wilgotne ubranie można nałożyć na manekin i wyprasować, pomijając proces suszenia. Dodatkowym plusem takiej opcji jest fakt, iż wilgotne tkaniny łatwiej się rozprasowują.

Nasze manekiny do prasowania koszul posiadają szereg usprawnień mających na celu precyzyjną pracę. Specjalna klapa pozwala uniknąć odciśnięcia guzików na materiale. Szczypce naciągające rękawy oraz blokada kołnierzyka pozwalają na dokładne ułożenie i rozprasowanie całości koszuli. Niektóre manekiny natomiast zaopatrzone są w lustro umiejscowione tak by osoba obsługująca urządzenie mogła kontrolować proces prasowania również z tylnej strony.

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.