Artykuł partnera.

Rozważasz zakup nieruchomości, ale nie wiesz na co się zdecydować? Zastanawiasz się, czy wyprowadzka z miasta to dobry pomysł? Jeśli na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Zarówno mieszkania w blokach jak i te w domkach szeregowych mają swoje plusy i minusy. Podstawą więc będzie zadanie sobie pytania „Czego oczekuję od swojego nowego lokum?”.

Zalety mieszkania w szeregówce

Bez wątpienia największą zaletą tego typu budynków jest prywatność. W zabudowie szeregowej znacznie łatwiej o wydzielenie granic i zachowanie intymności, niż w blokach, gdzie spotkania z sąsiadami na każdym kroku to norma. Ta niezależność zwiększa znacznie komfort życia. Ponadto szeregowce posiadają wydzielone miejsca parkingowe i ogródki. Domy tego typu usytuowane są w zielonych okolicach. Aura ta sprzyja wychowaniu dzieci, ale też pozwala odetchnąć po latach od miejskiego zgiełku. Kolejnym plusem mieszkania na przedmieściach są niewątpliwie rachunki. Ogrzanie szeregowca jest tańsze, pomimo zazwyczaj większej powierzchni, niż metraż mieszania w bloku. Jak to możliwe? Otóż, szeregowce budowane są na bieżąco, a co za tym idzie technologie zastosowane przy ich budowie są nowoczesne i przemyślane. Obniżenie kosztów ogrzewania to zasługa solidnego ocieplenia ścian i zaangażowana deweloperów.

Zalety mieszkania w bloku

Mieszkając w bloku możesz mieć pewność, że aptekę, sklep spożywczy, zakład kosmetyczny, czy fryzjera znajdziesz na wyciągnięcie ręki. Życie towarzyskie na osiedlach kwitnie. Dostępność rozbudowanej komunikacji miejskiej pozwala mieszkańcom zaoszczędzić wiele czasu, który niestety straciliby na dojazdy mieszkając na przedmieściach. Mieszkanie w bloku to opcja idealna dla niezmotoryzowanych. Co więcej posiadanie samochodu bywa czasami uciążliwe. Codzienne szukanie miejsca parkingowego, korki w drodze do pracy, szkoły, czy przedszkola to niestety norma.

Mieszkanie w bloku czy w szeregówce? Co wybrać?

Wybór zależy od indywidualnych upodobań przyszłych właścicieli. Domy szeregowe na obrzeżach miast zazwyczaj dostać można w okazyjnej cenie, zbliżonej do kosztu zakupu mieszkania w klasycznym bloku na miejskim osiedlu. Niezależnie na co postawisz, cena nieruchomości będzie podobna, różnić się będzie natomiast metraż. Na korzyść za szeregówką przemawia przestrzeń, której zazwyczaj jest około dwukrotnie więcej, niżeli w bloku. Standardowe wymiary mieszkań szeregowych to ok. 110-130 m2. Z kolei ogromnym plusem mieszkania w bloku jest bez wątpienia bliskość rozmaitych usług, placówek i nierzadko rodziny. Choć odległość od wielkomiejskich atrakcji i wygód może być dla niektórych priorytetem, to ze względu na mnogość zalet domów szeregowych polecamy przyjrzeć się tej opcji na modernhomes.pl przed podjęciem decyzji. Inwestycja w nieruchomość to bowiem zakup na długie lata, warto o tym pamiętać.

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.