Czarnogóra to mały kraj na Bałkanach o oszałamiającym naturalnym pięknie. Cieszy, się dużą popularnością wśród podróżnych z całorocznymi wakacjami. Zimą narty zastępuje pływanie. Ale Czarnogóra nie jest tak znana ze swoich ośrodków narciarskich jak, powiedzmy, Austria czy Francja. Mimo to są wygodne i dobrze wyposażone.

Czarnogóra to mały kraj na Bałkanach o oszałamiającym naturalnym pięknie. Cieszy, się dużą popularnością wśród podróżnych z całorocznymi wakacjami. Zimą narty zastępuje pływanie. Ale Czarnogóra nie jest tak znana ze swoich ośrodków narciarskich jak, powiedzmy, Austria czy Francja. Mimo to są wygodne i dobrze wyposażone.

Ośrodki narciarskie w Czarnogórze są, również tańsze niż popularne ośrodki europejskie. Znajdują się tu trasy zjazdowe i snowboardowe, a także nowoczesne kolejki linowe, smaczne restauracje i ośrodki spa. Aby zapewnić, że jest to żywe doświadczenie na nartach, możesz cieszyć się popularnymi zimowymi imprezami.

Podczas gdy niektóre części świata witają w cieplejszych miesiącach, zima jest, tuż za rogiem dla innych. Zimą jest dużo śniegu, a Ty również możesz cieszyć się wieloma atrakcjami.

Wędrówki i pływanie zostają zastąpione jazdą na nartach, snowboardzie lub rakietach śnieżnych. Jeśli odwiedzasz Czarnogórę zimą, nie zawiedziesz się, są ośrodki narciarskie, które możesz, odwiedzić! Więc nie będziesz się nudzić.   

W tym przewodniku znajdziesz informacje o najlepszych ośrodkach narciarskich w Czarnogórze.

Jak dotrzeć do ośrodków narciarskich w Czarnogórze?

Ponieważ planujesz zimowe wakacje w Czarnogórze, nie ma wątpliwości, że odwiedzisz niektóre z popularnych czarnogórskich ośrodków narciarskich. Bez względu na to, czy przyjeżdżasz na krótki, czy na dłuższy pobyt, nie ma wątpliwości, że będziesz potrzebować transportu.

Istnieją dwa popularne sposoby odwiedzania popularnych ośrodków narciarskich.

Pierwsza jest najpopularniejsza, ale mniej elastyczna. Codzienne wycieczki autobusowe do najpopularniejszych ośrodków narciarskich to zwykły sposób dotarcia do ośrodków narciarskich. Ceny są różne, ale generalnie są przystępne.

Jeśli nadal lubisz elastyczność i podróżujesz w spokoju, wypożyczalnia samochodów w Czarnogórze jest, najlepszym wyborem. Gorąco polecamy wypożyczenie samochodu z lokalną firmą Tara-Car. Oprócz elastyczności, podróżując, samochodem będziesz mniej narażony na większe grupy. W czasie pandemii COVID-19 ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo.

Najlepsze ośrodki narciarskie w Czarnogórze

Kolasin 1450

Wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, przechowalnia sprzętu narciarskiego dla dzieci i dorosłych, wieczorna jazda na nartach i inne udogodnienia są dostępne w Ski Resort Kolasin 1450. Mają łącznie 25 kilometrów tras.

Ośrodek położony jest 8 kilometrów od centrum miasta, na wysokości od 1450 do 1973 metrów. Możesz do niego dojechać samochodem lub autobusem. Stoki i trasy zjazdowe są zadbane, dobrze rozmieszczone i dobrze oznakowane.

Oprócz doświadczonych narciarzy, początkujących i średniozaawansowanych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności narciarskie.

Dzięki wyjątkowej jakości śniegu i przystępnym cenom jesteśmy pewni, że będziesz się świetnie bawić w tym ośrodku.

Kolasin 1600

Kolasin 1600, ośrodek narciarski po południowej stronie góry Bjelasica, powstał w lutym 2019 roku. Liczba 1600 oznacza wysokość punktu początkowego kolejki linowej.

Ośrodek znajduje się 2 godziny drogi od Podgoricy, 15 minut od Kolasina i około 2 km od ośrodka narciarskiego Kolasin 1450.

Społeczność kurortu o powierzchni 27,19 hektara obejmuje centralną strefę z hotelami i apartamentami, duży parking na 200 samochodów, restaurację Troglava i pogotowie. Obszar bazowy to miejsce, w którym zaczynają się stoki narciarskie.

Nowoczesna kolejka ma długość 1567 metrów i co godzinę może, przewieźć 2600 narciarzy. Istnieje również winda dla dzieci. Kolasin 1600 posiada teraz dwa tory o łącznej długości 4,5 kilometra.

Jako najpopularniejsze miasteczko narciarskie w Czarnogórze, Kolasin będzie mieć łącznie 62,5 km tras narciarskich, z Kolasin 1450 i Kolasin 1600.

Ośrodek narciarski Zabljak

Zabljak posiada dwa wspaniałe ośrodki narciarskie:

  • Savin Kuk, który zaczyna się u podnóża Durmitoru i biegnie przez około 3500 metrów.
  • Javorovaca, która biegnie przez około 400 metrów.

Savin Kuk
Ośrodek narciarski Savin Kuk posiada dwa wyciągi, trzy wyciągi narciarskie, z których jeden jest wyposażony w oświetlenie do nocnej jazdy na nartach oraz wyciąg dla dzieci. Odwiedzający mogą odkryć 4,6 km tras narciarskich, które mogą, pomieścić 3000 narciarzy. Różnica wysokości wynosi 700 metrów. W ośrodku narciarskim Savin Kuk dostępne są trzy trasy niebieskie, jeden czerwony, jeden czarny oraz ścieżka dla dzieci i niemowląt.

Dwumiejscowa kolejka linowa Savin Kuk I ma długość 1550 metrów i prowadzi na szczyt Savin Kuk na wysokości 1907 metrów nad poziomem morza. Posiada 3,8 km tras narciarskich (trzy niebieskie, jedna czerwona i jedna dla dzieci). Górna dwumiejscowa kolejka linowa Savin Kuk II ma 700 metrów długości i wznosi się na 2213 metrów nad poziomem morza. Ponieważ ma czarny szlak o długości 800 metrów, jest przeznaczony dla zaawansowanych narciarzy.

Javorovaca
Javorovaca to idealny wybór dla początkujących i rodzin. Do dyspozycji gości jest serwis narciarski i szkółka narciarska.

Na terenie o powierzchni 145 000 m2 znajduje się Restauracja – Pensjonat Javorovaca, ośrodek narciarski z wszystkimi udogodnieniami towarzyszącymi, długość wyciągu 400 m, wyciąg dla dzieci 150 m, szkółka narciarska, pokój zabaw itp. Restauracja -Pensjonat Javorovaca jest, zbudowany na zasadzie typu hotelowego. Główny budynek jest zbudowany w stylu góralskim i wkomponowany w atmosferę. Atmosfera, przestrzeń, lokalizacja, w której się znajduje, to idealne miejsce na relaks.

Ośrodek narciarski Vucje w pobliżu Niksic

20 minut jazdy od Niksic i 1 godzinę jazdy od Podgoricy, ośrodek narciarski Vucje położony jest w pięknej, nietkniętej przyrodzie. Na wysokości około 1300 metrów lokalizacja jest bardzo dostępną zimą, co czyni ją atrakcyjną dla narciarzy.
Ośrodek oferuje 1250-metrową trasę rekreacyjną, dwie 400-metrowe trasy zawodów oraz 120-metrową trasę dla dzieci.
Wyciągi mogą przewieźć do 900 osób dziennie.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego dostępna jest w biurze szkoły narciarskiej.

Ciepło kominka i ciepło gospodarzy dopełnią radości przebywania w Górskim Schronisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.