Stoki narciarskie na Słowacji cieszą się dużym zainteresowaniem wśród polskich turystów. Jest to świeta opcja na weekendowy lub nawet jednodniowy wyjazd, szczególnie jeśli mieszkamy na południu Polski. Do najpopularniejszych słowackich stoków należy Tatrzańska Łomnica, zlokalizowana blisko granicy z Polską oraz największy zimowy kompleks zimowych atrakcji- Jasna Chopok. Oczywiście miejsc wartych odwiedzenia jest znacznie więcej! Poniżej przedstawiamy kilka wartych uwagi miejsc, dla amatorów zimowych przygód.

Tatrzańska Łomnica

Jeden z najpopularniejszych słowackich ośrodków, oferujący najwyższą i najbardziej stromą trasę, jej wysokość to aż 2 190 m. Największą zaletą ośrodka, są przepiękne widoki między innymi na Łomnicę, drugi, najwyższy, tatrzański szczyt. Stok dzieli się na trzy rodzaje:

 • Trasy niebieskie- idealne dla początkujących,
 • Trasy czerwone- dla bardziej zaawansowanych fanów zimowego szaleństwa,
 • Trasa czarna- najtrudniejsza

Jasna- Chopok

Jasna- Chopok Tatry Niżne, to największy słowacki, zimowy  ośrodek oferujący trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Oprócz nart klienci mogą także skorzystać z wielu innych ciekawych atrakcji tj. snowpark, nocne jazdy, lodowiska. Miejsce posiada także rewelacyjnie wyposażoną bazę hotelowo- restauracyjną.

Bachledka Ski and Sun

Ośrodek położony bardzo blisko polskiej granicy, będący doskonałą propozycja nawet na 1- dniową wycieczkę. Ośrodek oferuje trasy w 3 dolinach- Jeziersko, Bachledowa Dolina, Mała Frankova. Stoki przyciągają głównie rodziny z dziećmi, ze względu na stosunkowo proste trasy. Dodatkowo turyści mają szanse odwiedzić „Ścieżkę Koronami Drzew”- zapewniające wspaniałe, zimowe widoki na całe góry! Inne dostępne atrakcje to mi.

 • 2  najtrudniejsze trasy specjalne,
 • Atrakcje dla najmłodszych- „Świat dziecięcy Bachledka”
 • Trasy biegowe,
 • Tory saneczkowe,
 • Nocne stoki narciarskie,
 • Lodowisko,
 • Snowtubing,
 • Spacer Koronami Drzew

Więcej dowiesz się na Narty Slovacija.

Szczyrbskie Jezioro

Ulokowany nad jeziorem całoroczny ośrodek, z rozbudowaną bazą noclegowo- usługową. Wokół jeziora znajdują się hotele, restauracje, senatoria, sklepy. Zimą miejsce to jest szczególnie lubiane przez narciarzy. Turyści mogą wybierać tu w łatwych i średnio trudnych trasach, jednak różnorodność oferowanych tam rozrywek sprawi, że z pewnością nikt się tam nudził nie będzie.

Park Snow Donovaly

Stacja narciarska oferująca głównie łatwe i średnie trasy. Z pewnością jest to fantastyczne miejsce dla całych rodzin, ponieważ znajduję się tu drugi, największy europejski dziecięcy Fun- Park. Park ma niemal 10 000 m 2 powierzchni, gdzie najmłodsi turyści mogą liczyć na zorganizowane gry, zabawy czy szkółki narciarskie.

Narty na Słowacji, to z pewnością świetny pomysł dla amatorów zimowych szaleństw. Niezaprzeczalną zaletą tamtych ośrodków jest położenie blisko granicy z Polską oraz wysokie standardy. Polscy turyści są zawsze bardzo mile widzianymi gośćmi u naszych sąsiadów. Na słowackich szlakach i stokach nie spotkamy charakterystycznych dla naszej strony Tatr- tłumów, a w dodatku nie będziemy mieli problemu z barierą językową! Warto jednak pamiętać, że przed wyjazdem należy się zapoznać z kilkoma najważniejszymi informacjami o Słowacji, które zapewnią nam bezpieczny, przyjemny i niezapomniany wyjazd!

Sprawdź też przykładową ofertę apartamentów na apartamenty Jasna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.