Artykuł partnera.

Ten zlokalizowany w Alpach kraj, ma dość istotne miejsce na rynku inwestycji w kruszec. To bowiem właśnie tu od 1989 roku, klienci mogą lokować środki w numizmaty „Filharmonik”. Austria to jednak także państwo, do którego rokrocznie przybywa naprawdę wielu turystów. Nic dziwnego, wszak interesujących miejsc zdecydowanie tu nie brakuje.

Austria

Najlepszym tego dowodem będzie piękny, jak również niezwykle wytworny kompleks pałacowy Schönbrunn. O jego niebagatelnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturalnego nie tylko Europy, ale i całego świata, będzie fakt wpisania całości na listę UNESCO. Stało się to w 1996 roku. Nie powinno to zresztą dziwić. Wiedeński pałac, wraz zresztą z okalającym całość ogrodem, to świetny przykład, że również rozwiązania architektoniczne, mogą wprawić niejednego w zachwyt. Zresztą jedna z pereł na planie stolicy Austrii był istotny już kilka stuleci wstecz. To właśnie tu, swe obrady prowadzili politycy kilkunastu europejskich krajów, zebranych na Kongresie Wiedeńskim. Przez ponad dwieście lat. Do 1918 roku, całość służyła monarchom z dynastii Habsburgów jako ich letnia rezydencja. Gdy wybierzemy się do pałacu, zobaczymy, że przeplatają się w niej różne koncepcje architektoniczne. Można tu wymienić choćby barok, a także rokoko – zwłaszcza w odniesieniu do wnętrz. O rozległości pałacu Schonbrunn najlepiej chyba świadczyć będzie fakt, że ma on ponad tysiąc komnat. Rzecz jasna, nie wszystkie udostępnia się zwiedzającym. Mimo tego, zdecydowanie warto się tam wybrać. Również po to, by podziwiać znakomity ogród w stylu francuskim, który rozciąga się wokół budynków.

Oprócz Wiednia dość istotnym ośrodkiem miejskim na mapie kraju, jest Salzburg. To właśnie tam, jedną z największych atrakcji jest Twierdza Hohensalzburg. Będąc na miejscu, nie sposób go zresztą nie dostrzec. Zlokalizowano go na wzgórzu, więc góruje on nad całością krajobrazu. Fortyfikację utworzono w czasach średniowiecznych. Początek budowy datuje się na drugą połowę jedenastego wieku. Kilkaset lat później zamek został połączony z pobliskim klasztorem, kolejką. Oczywiście w o wiele prostszej formie niż te nam współczesne. Średniowieczna forteca jest jedną z największych na mapie całego Starego Kontynentu. Dość powiedzieć, że także i on jest jedną z najistotniejszych austriackich atrakcji.

Nie da się też ukryć, że jako kraj położony w Alpach, Austria to doskonałe miejsce dla entuzjastów sportów zimowych. Jest tam pełno tras narciarskich. Zarówno tych do klasycznej odmiany tego sportu, jak i do zjazdu czy slalomu. Coś dla siebie, znajdą też entuzjaści szaleństw na desce snowboardowej. Najbardziej znanymi kurortami zimowymi w Austrii są te położone w regionie Tyrolu, na zachodzie kraju. Do cieszących się największą popularnością kurortów należą na pewno Ischgl oraz Sölden. Znajdziemy tam zarówno kolejki górskie, jak i snowparki. Poza tym nie brakuje tam restauracji i knajp, w których można spróbować także specjałów tamtejszej kuchni.

Jeśli interesuje Cie oferta na złoto inwestycyjne, a w tym złote sztabki czy złote monety bulionowe, warto przyjrzeć się ofercie firmy Tavex. To właśnie Tavex od ponad 30 lat działa na polskim rynku metali szlachetnych, oferując swoim klientom złoto dostępne od ręki w konkurencyjnych cenach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.