Artykuł partnera.

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne są urządzenia, których na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy. Jednym z nich są taśmy przenośnikowe kojarzące się nam pewnie głównie z supermarketem. Tymczasem ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie, taśmy obecne są w wielu gałęziach życia, w tym w szczególności w obszarach przemysłu ciężkiego i lekkiego. To dzięki nim śmieci mogą być efektywnie sortowane, surowce przenoszone z miejsca na miejsce, a przesyłki sprawnie kierowane wprost w ręce podróżnych.

Nilos Polska – nowoczesność i tradycja w jednym miejscu

Firma Nilos Polska działa na rynku producentów przenośników taśmowych od ponad 90 lat. Przez cały ten czas dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości, a dzięki elastycznemu podejściu do zmieniających się technologii, oferowane rozwiązania cechują się innowacyjnością i bezpieczeństwem. W bogatym asortymencie ponad 1000 produktów przygotowanych specjalnie dla optymalizacji procesów eksploatacyjnych można znaleźć: taśmy przenośnikowe, kleje, produkty gumowe, złącza mechaniczne czy innego typu urządzenia i narzędzia, niezbędne przy wykonywaniu prac na taśmach przenośnikowych (prasy wulkanizacyjne, urządzenia do cięcia linek stalowych, urządzenia do cięcia materiałów gumowych, wciągarki łańcuchowe oraz linkowe, specjalistyczne szlifierki, uchwyty zaciskowe, rolkownice). Proponowane technologie oraz materiały dostosowane są do powszechnie użytkowanych materiałów konstrukcyjnych przenośników i transportowanych mediów dlatego z łatwością wkomponują się w każdą linię produkcyjną.

Taśmy przenośnikowe

Taśmy przenośnikowe wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki. Swoje miejsce znajdują między innymi w górnictwie, rolnictwie, elektrowniach, sortowniach śmieci, żwirowiskach, wyrobiskach, cementowniach, hutach, logistyce czy zakładach produkcyjnych. Firma Nilos Polska ma na swoim wyposażeniu zarówno taśmy przenośnikowe tkaninowo-gumowe, jak i taśmy przenośnikowe poliestrowe. Najbardziej popularnym typem taśm są taśmy przenośnikowe ogólnego przeznaczenia, które stanowią idealne rozwiązanie do transportowania dużych ilości sypkich materiałów o temperaturze do +60ºC.  W ofercie firmy znajduje się też możliwość wykonania na specjalne zamówienie innych rodzajów taśm, w tym w szczególności ciężko dostępnych taśm odpornych na wysoką temperaturę, taśm trudnopalnych, taśm poprzecznie stabilizowanych, taśm transportu pionowego z progami gumowymi i ogranicznikami bocznymi. Wszystkie taśmy przenośnikowe Nilos posiadają niską ścieralność, dzięki czemu mają wysoką żywotnością.

Serwis Taśm Przenośnikowych

Serwis Taśm Przenośnikowych Nilos Polska działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W ramach serwisu oferowane są wszelkie usługi, które pozwolą na prawidłowe uruchomienie taśm. Wachlarz proponowanych usług obejmuje między innymi: wymianę taśm przenośnikowych, łączenie taśm, wulkanizację na gorąco, klejenie na zimno, rozwarstwianie, rozcięcie, gumowanie bębnów czy regeneracji taśm. Specjalistyczny sprzęt oraz doświadczona kadra ekspertów gwarantuje szybką pomoc przy każdej usterce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.