Nosisz brodę, bo dobrze z nią wyglądasz, dobrze się z nią czujesz? A czy dbasz o nią właściwie? Wcale nie chodzi tu o strzyżenie, golenie czy modelowanie, ale dobrze, że to robisz! Jednak, aby wyglądała naprawdę dobrze, stosuj kosmetyki do jej pielęgnacji, takie jak balsam do brody czy olejek.

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Broda to nie tylko naturalny zarost Twojej twarzy, nad którą starasz się zapanować, aby zyskać atrakcyjny wygląd. Obecnie to także jeden z modnych dodatków do męskiej stylizacji. Niestety, chociaż każdy posiadacz brody stara się o nią dbać, często zapomina o jej odżywianiu z użyciem kosmetyków. Tymczasem, aby broda była zadbana i ładna, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Najlepiej używać kosmetyków przeznaczonych właśnie do tego — szamponów, odżywek i olejków.

Dobry szampon do brody powinien być delikatny, aby nie podrażniał skóry. Możesz używać go tak często, jak potrzebujesz. Odżywkę do brody natomiast należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu, aby nawilżyć i wygładzić włosy. Olejek do brody to produkt, który warto stosować codziennie, podobnie jak balsam. No dobrze, ale w zasadzie, po co ich używać?

Balsam do brody — kiedy używać?

Balsam do brody powinien się stosować po myciu brody. Jego głównym zadaniem jest nawilżenie włosów, dlatego warto go używać, jeśli masz problem z suchą skórą lub włosami, a także latem, kiedy Twoja skóra jest szczególnie narażona na przesuszanie. Aczkolwiek oprócz balsamów nawilżających możesz znaleźć także balsamy woskowe. Te świetnie nadają się do układania brody. Balsamy, zawierające wosk pszczeli doskonale nadają się do jej stylizacji. Tym samym, stosując taki balsam, nie tylko zadbasz o prawidłowy poziom nawilżenia włosów, ale także szybko nadasz jej stylu. Balsam najlepiej stosować raz dziennie, zwłaszcza jeśli masz nieco dłuższą brodę, która wymaga układania. Jeśli Twoja broda wymaga szczególnego odżywienia, a nie potrzebujesz jej stylizować, możesz zdecydować się na olejek.

Olejek do brody – kiedy używać?

Olejek do brody najlepiej stosować po umyciu brody. Jego głównym zadaniem jest natłuszczenie włosów, dlatego warto go używać, jeśli masz problem z suchą skórą lub kondycją włosów. Olejek najlepiej stosować raz dziennie, aby poprawić jej wygląd. Taki olejek chroni brodę przed działaniem szkodliwych bakterii, poprawia także jej zapach, usuwając mikrozanieczyszczenia. Dzięki głębokiemu wnikaniu w strukturę włosa, olejki znacznie je wzmacniają i zapobiegają wypadaniu. Dlatego, jeśli masz brodę, która mimowolnie traci pojedyncze włoski, to warto go stosować. Olejek pomaga także zniwelować problem, który dotyczy zwłaszcza początkujących posiadaczy brody — swędzenie skóry. Zapobiega też podrażnieniom, więc można używać go po goleniu. Kiedy zatem wybrać balsam, a kiedy olejek?

Balsamy nawilżające do brody

Sposobów pielęgnacji zarostu jest kilka. Podstawowymi czynnościami jest właściwe strzyżenie zarostu, z którym często pomagają barberzy, a mniej wymagający mężczyźni radzą sobie sami, używając dobrych maszynek, żyletek czy brzytwy. Równie ważne co strzyżenie jest stosowanie kosmetyków, które pomogą zadbać o stan fizyczny i wygląd brody. Do poprawy kondycji włosów możesz używać zarówno olejków, jak i balsamów. Jeśli masz dłuższą brodę, którą codziennie stylizujesz, dobrym wyborem będzie produkt z kategorii balsamów woskowych, a jeśli Twoja skóra jest sucha, stosuj balsamy nawilżające. Najlepiej na bazie naturalnych składników. Znajdziesz takie „U Zbira” (w sklepie z kosmetykami dla mężczyzn), na uzbira.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.