Początek roku to czas, kiedy wiele osób robi postanowienia noworoczne. Jedni się ich twardo trzymają, inni szybko tracą zapał – w zależności od samozaparcia oraz rodzaju postawionego przed sobą celu. Bardzo wiele z tych postanowień dotyczy siłowni czy fitnessowych klubów. Katowice to miasto, w którym możemy znaleźć noworoczne, tańsze karnety – oczywiście jest to forma zachęty dla nowych klubowiczów. Jak jednak sprawić, by lepsza sylwetka nie była pomysłem tylko na styczeń czy luty?

Zachęć samego siebie

Na większość osób najlepiej działają zachęty oraz wizja tego, co mogą dostać czy osiągnąć. Jednak przy tego typu motywacji pozytywnej popełniamy zazwyczaj dwa błędy – jednym z nich jest brak wyznaczenia konkretnych celów, a drugim fakt, że chcemy dokonać niemożliwego. W tym pierwszym przypadku chodzi po prostu o to, by powiedzieć sobie głośno i wyraźnie: schudnę do wakacji, ślubu, czy rozpoczęcia nowego roku akademickiego (możesz wpisać jakąkolwiek okazję). Natomiast ważne, by cel był realny – załóż, że przy prawidłowym odchudzaniu będziesz zrzucać 2-3 kilo miesięcznie i to da ci realny wynik. Mówienie, że chcę schudnąć 30 kilo w trzy miesiące jest nierealne – szybko to zauważysz i się zniechęcisz. A więc po pierwsze jasny, mierzalny i możliwy do osiągnięcia cel.

Aby się też dodatkowo zdopingować – na przykład powiesić w widocznym miejscu swoje zdjęcie sprzed lat, które będzie dla ciebie inspiracją (przecież skoro kiedyś mogłeś super wyglądać, to i teraz to osiągniesz). Po drugie warto zakupić sobie jakieś ubranie w rozmiarze, do którego będziesz dążyć. Często jest to po prostu strój kąpielowy. Po trzecie co miesiąc się nagradzaj, jeżeli uda ci się wykonać swój plan.

Znajdź sprzymierzeńca

Żona mówi, że i tak nie schudniesz? Mama natomiast powtarza, że tyle razy już się za coś brałaś i nie dałaś rady? Babcia wciska ci następnego pączka czy faworka, bo przecież dla niej wciąż jesteś za chudy, bądź wyglądasz świetnie? Tak, wiemy, chyba w każdej rodzinie znajdują się osobniki, które nie bardzo chcą wierzyć w twój sukces. Dlatego musisz sobie znaleźć osobę, która w kryzysowej sytuacji cię wesprze, a nawet wyciągnie na siłę na trening. Może to być przyjaciółka, partner, czy nawet trener personalny. W każdym fit klubie w Katowicach znajdziesz specjalistów, którzy za odpowiednią opłatą będą dla ciebie nie tylko trenerem, ale i wsparciem.

Klub to podstawa

Klub fitness lub siłownia to miejsce, w którym będziesz toczyć walkę o jędrne ciało. Dobrze jest wybrać takie, w którym będziesz się dobrze czuł oraz gdzie posiadają odpowiednią infrastrukturę. Jeżeli wolisz zajęcia fitness, to szukaj miejsca z dużym wyborem tego typu aktywności. Jeżeli wolisz maszyny, to dobrze by było ich po kilka sztuk jednego rodzaju – wtedy nie będzie przestojów. Świetnym pomysłem jest skorzystanie z trenera personalnego, który dobierze trening pod ciebie. Wykwalifikowani trenerzy, dużo zajęć, liczny sprzęt, czy możliwe konsultacje żywieniowe – jeśli coś takiego widzisz w ofercie, to znaczy, że to dobry klub. Katowice mogą pochwalić się obecnością chociażby renomowanej sieci siłowni https://cityfit.pl/.  Na pewno warto wziąć pod uwagę ich ofertę.

Być może będzie to pierwszy rok do tego, by udało ci się wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych. Pamiętajmy jednak, by cele wyznaczać sobie nie tylko dlatego, że zmienia się cyfra w dacie. Dobrze jest to robić za każdym razem, kiedy czujemy potrzebę zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.