Zakup nowego smartfona to bardzo często spory wydatek, który może uszczuplić nasz domowy budżet. Chcemy więc zrobić to możliwie jak najmniejszym kosztem. Są jednak rzeczy, z których nie powinniśmy rezygnować w ramach oszczędności. Jedną z nich jest z całą pewnością ubezpieczenie smartfona.

Obecnie mamy na rynku sporo możliwości, dzięki którym ewentualne uszkodzenie telefonu nie będzie wiązało się dla nas ze sporymi wydatkami. Warto z nich korzystać, nie tylko po to, by uniknąć wysokich kosztów napraw, ale również po to, by bez stresu i obaw korzystać ze swojego telefonu tak, jak chcemy. Sprawdźmy więc w jaki sposób możemy zadbać o bezpieczeństwo swojego telefonu.

Ubezpieczenie smartfona – mocne i słabe strony

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest ubezpieczenie smartfona, które możemy nabyć na dwa różne sposoby. Jeśli kupujemy model telefonu u operatora, zazwyczaj proponuje on nam dodatkową gwarancję. Możemy również podpisać umowę z firmą ubezpieczeniową w sklepie z elektroniką, który pośredniczy w jej zawieraniu. Ubezpieczenie smartfona daje nam możliwość otrzymania odszkodowania w momencie, w którym dojdzie do uszkodzenia urządzenia. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie polisy zapewniają nam pomoc w każdym problemie z telefonem. Zanim więc przystąpimy do podpisania umowy, powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie uszkodzenia i sytuacje są objęte ubezpieczeniem, a które z nich zostały z niego wyłączone. Informacje na ten temat znajdziemy w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Z dokumentem tym należy zapoznać się bardzo dokładnie.

Usługa ochrony i naprawy telefonu – nowoczesne i wygodne rozwiązanie

Warto wspomnieć, że ubezpieczenie smartfona nie jest jedyną opcją, z której możemy skorzystać. Atrakcyjną alternatywą, którą wybiera coraz więcej osób, jest wykupienie usługi ochrony i naprawy smartfona. Takie rozwiązanie oferuje firma Coverise. Na czym polega oferta? To bardzo proste. Jeśli posiadamy sprzęt, który zakupiliśmy nie później niż w przeciągu ostatnich 30 dni, możemy wykupić usługę, która daje nam możliwość skorzystania z darmowych napraw telefonu do kwoty 1000 złotych. Naprawy obejmują wszystkie elementy telefonu. Co więcej, możemy z nich skorzystać nie tylko jeśli dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia, ale również jeśli nasz telefon zacznie szwankować w wyniku codziennego użytkowania.

Usługa ochrony smartfona jest również wygodna – wszystkie formalności załatwimy przez Internet, możemy również liczyć na szybką naprawę. Warto wspomnieć także o tym, że odbywa się ona w autoryzowanych serwisach, dzięki czemu nie tracimy gwarancji producenta. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest również jego niski koszt. Za roczną usługę ochrony zapłacimy tylko 99 złotych.

Jeśli więc nosimy się z zamiarem zakupu nowego urządzenia, warto sprawdzić jakie zabezpieczenie smartfona będzie w pełni dopasowane do naszych potrzeb. Podejmując decyzję w trakcie zakupu sprzętu nie mamy możliwości porównać poszczególnych ofert ani dokładnie sprawdzić warunków ochrony telefonu. Dlatego też warto pomyśleć o tym wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.