Zbliżające się wakacje to okres wyczekanych wyjazdów. Relaks i odpoczynek w pięknym miejscu to marzenie każdego. Z czasem jednak sam wyjazd w piękne miejsce przestaje spełniać oczekiwania. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzą atrakcje w miejscach turystycznych. Szeroka gama rozrywek gwarantuje dobrze spędzony czas. W tym roku mocno zauważalnym trendem jest wynajem łodzi w Chorwacji.

Chorwacja na wakacje

Chorwacja to malownicze państwo, położone całkiem blisko Polski. Bardzo wiele osób decyduje się na wczasy właśnie w tym miejscu. Nie ma się co dziwić, turkusowa woda, wysoka temperatura, wspaniała chorwacka kuchnia gwarantują świetny odpoczynek. Państwo leży nad Morzem Adriatyckim. Czarter jachtów w Chorwacji można dokonać za pośrednictwem stronyhttps://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-chorwacja-d265.htmlLatem średnia temperatur wynosi 25 stopni Celsjusza. Terytorium wysp to część kontynentalna, ale również bardzo duża liczba małych wysepek dookoła. Szacuje się, że jest ich blisko 2 tysiące! Warto więc pomyśleć o spędzeniu czasu na łodzi. Wynajem łodzi w Chorwacji to coraz popularniejsze rozwiązanie. Sezon na żeglowanie rozpoczyna się połową kwietnia, a kończy wraz z ostatnimi dniami października. Jest to idealny czas do zwiedzania terenów na łódce. Rejsy w Chorwacji zachwycą każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę. 

Wczasy na łodzi

Chorwacja leży w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Adriatyckiego. Ze względu na długą linię brzegową oraz łatwy dostęp do wody, państwo to posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę żeglarską. Bajkowe mariny oraz zabytkowe porty to świetne miejsca na wycieczki. A jeszcze lepiej dostać się do nich właśnie łódką. Jak to zrobić? Najlepszą opcją jest wynajem łodzi w Chorwacji. Długi sezon żeglarski, pozwala na rejsy nie tylko w okresie letnim, ale również przed i po nim. Planując rejsy w Chorwacji należy pamiętać, że ze względu na położenie, panują tam różne warunku atmosferyczne. Dobrze jest na wszelki wypadek, przed podróżą morską sprawdzić prognozę pogody. Wynajem łodzi w Chorwacji to świetna atrakcja za niedużą cenę. Oferta łódek jest duża, każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń. Rejsy w Chorwacji to podwójna atrakcja. Po pierwsze, podróż zamiast typowym środkiem transportu, odbywa się łódka, na wodzie. Po drugie, statek pozwala na zwiedzanie różnych, ciekawych miejsc. To świetne połączenie gwarantuje niezapomniane wrażenia i na pewno jest niecodzienną atrakcją.

Miejsca, warte odwiedzenia

Decydując się na wynajem łodzi w Chorwacji, warto zaplanować trasę wycieczki. Dzień na morzu jest super, jednak Chorwacja proponuje szeroką gamę pięknych miejsc wartych odwiedzenia. Co odwiedzić spędzając wakacje na łódce? Decydując się na rejsy po Chorwacji, Polacy najczęściej wybierają Dalmację. W tym rejonie pełno jest malowniczych portów, do których warto zajrzeć, np. Sukosan, Trogir, Split. To miejsca idealne do spędzenia w nich czasu. Miejscowa architektura oraz przytulność miasteczek tworzą niepowtarzalny klimat. W okolicach ulokowane jest 8 parków narodowych, a aż 7 nich znajduje się w bliskim pobliżu morza. Jak podróżować łódką? Aby móc przemieszczać się łodzią po chorwackich wodach potrzebny jest patent sternika i dokument operatora radia. Czartery w Chorwacji to sposób na odwiedzenie miejscowych marin. A jest ich blisko 50. Te miejsca są świetnie przystosowane do cumowania, a cała infrastruktura zapewnia kompletne spełnienie wszystkich potrzeb. Zacumuj swój wynajęty jacht i zacznij zwiedzanie, próbuj tradycyjnej kuchni i daj zakochać się w Chorwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.