W obecnych czasach coraz częściej zauważamy skutki siedzącego trybu życia oraz wyeliminowania z dnia codziennego jakichkolwiek aktywności na świeżym powietrzu. Wybieramy jazdę samochodem w drodze do pracy, na uczelnie, czy na zakupy. Rezygnujemy przy tym z ruchu, który odgrywa tak istotną rolę w stanie naszego zdrowia. Dużym odsetkiem osób, których dotyka problem zbyt małej aktywności fizycznej w ciągu dnia jest młodzież i dzieci, które większość wolnego czasu spędzają przed ekranem komputerów i telewizorów. W ten sposób pojawiają się problemy ze wzrokiem, częste bóle głowy i kręgosłupa oraz zadyszka podczas wykonywania podstawowych czynności. Dosyć częstym problem jest również brak odporności, który m.in. sprawia, że jakakolwiek styczność z innymi dziećmi przyczynia się do powstawania infekcji, czy przeziębień.

Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób zapewnić swoim dzieciom większą dawkę ruchu oraz jak zachęcić je do spróbowania nowych aktywności w swoim życiu, rezygnując przy tym z grania na komputerze, czy oglądania kolejnych odcinków serialu. Naprzeciw owym potrzebom powstały obozy windsurfingu, które organizowane są m.in. przez szkołę FunSurf ulokowaną w Lublinie, posiadającą dwie bazy: w Chałupach i na Helu.

Czym są obozy windsurfingowe?

Obozy windsurfingowe organizowane przez szkołę FunSurf ukierunkowane są zarówno do osób dorosłych, jak również do dzieci i młodzieży. Ich celem jest przede wszystkim wpojenie podstawowych bądź bardziej zaawansowanych umiejętności związanych z dyscypliną sportową, jaką jest windsurfing. Podczas trwania obozu, uczestnicy poprawiają swoją kondycję, dzięki wielu ćwiczeniom i zabawom grupowym. W ten sposób mogą spędzić aktywnie czas, nauczyć się zupełnie nowych rzeczy oraz poznać wiele wspaniałych i wartościowych osób, które być może zostaną ich przyjaciółmi już na długie lata. Osoby, które miały już styczność z windsurfingiem, zachęcamy do zapisania się na wingfoil, który jest stosunkowo nową dyscypliną w sportach wodnych.

Jak wygląda obóz w szkole FunSurf?

Szkoła FunSurf stawia ponad wszystko bezpieczeństwo oraz zadowolenie wszystkich uczestników korzystających z lekcji profesjonalnych, licencjonowanych instruktorów. Obozy kitesurfingowe, windsurfingowe oraz wingfoilu podzielone są na trzy grupy: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poszczególne zajęcia i ćwiczenia dostosowane są do wieku i poziomu zaawansowania danej grupy. Każdy uczestnik niezależnie od grupy, do której należy, wyposażony jest w profesjonalny sprzęt, posiada zagwarantowany nocleg oraz wyżywienie składające się z 4 posiłków dziennie. Otrzymuje ubezpieczenie oraz pełną opiekę ratowniczą. Decydując się zatem na posłanie swojego dziecka na tego typu obóz, możesz mieć pewność, że spędzi on niezapomniany i niezwykle wartościowy czas wśród wspaniałych ludzi. Skontaktuj się ze szkołą FunSurf i zapoznaj z ofertą przygotowaną na lato 2022!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.