Artykuł sponsorowany.

Jednym z najczęstszych błędów pielęgnacji cery w warunkach domowych jest próba samodzielnego oczyszczania skóry twarzy. Trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nie próbowaliby wykonać tej czynności przynajmniej kilka razy w życiu. Konsekwencje takiego zabiegu potrafią być widoczne przez długi czas, w skrajnych przypadkach, przez całe życie. Manualne oczyszczanie przy zmianach niezapalnych i zaskórnikach otwartych i zamkniętych najbezpieczniej wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym z całym zbiorem niezbędnych zabiegów przygotowujących i wychodzących z oczyszczania.

Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetologicznym 

Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetologicznym jest przede wszystkim bezpieczne i skuteczne. Każdy nowy klient gabinetu poddawany jest wywiadowi na obecność alergii, skłonności do określonych reakcji, czy tolerancji kosmetyków. Kosmetolog najpierw wyklucza przeciwwskazania a potem dobiera najbardziej optymalną grupę zabiegów oczyszczających skórę. Zabiegi w gabinecie kosmetycznym są bezpieczne dla skóry pod każdym względem, nawet wtedy, gdy któryś z nich wywoła chwilowe zaczerwienienie skóry a nawet jej złuszczanie. Wszystkie konsekwencje zabiegu są przewidywalne, włącznie z określeniem etapów gojenia się naskórka i nowym, świeżym wyglądem odbudowanej skóry.

W J’adore Instytut w Krakowie oraz Warszawie możesz być pewien, że zatroszczą się o ciebie najwyższej jakości specjaliści.

Zabiegi oczyszczania twarzy

Zestaw zabiegów do oczyszczania twarzy dostępny w salonie kosmetycznym to :

  • mikrodermabrazja diamentowa – złuszczanie mechaniczne
  • peeling kawitacyjny – złuszczanie skóry poprzez zastosowanie ultradźwięków
  • peelingi chemiczne  – tzw. „kwasy”

Wszystkie te zabiegi wykorzystują najnowszą technologię łącząc ją z preparatami bezpiecznymi dla skóry, uzupełniającymi mechaniczny charakter zabiegu. Dzięki nim można całkowicie zrezygnować z manualnego oczyszczania, czasem bolesnego i wywołującego powstawanie nowych zaskórniaków lub trwałych przebarwień. Można je wykonać w sprawdzonych salonach kosmetycznych w tym np. J’adore Instytut.

Mikrodermabrazja diamentowa

To zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Przy zabiegu mikrodermabrazji diamentowej wykorzystuje się naturalne albo syntetyczne diamenty umieszczone w głowicy urządzenia. Celem zabiegu jest głębokie oczyszczenie skóry z martwego naskórka, a to znaczy, że metoda ta jest stosowana przy skórze szorstkiej, grubej czy zrogowaciałej, nie stosuje się jej natomiast, gdy klientka charakteryzuje się delikatną, wrażliwą czy naczyniową skórą twarzy. W trakcie zabiegu naskórek zostaje zassany do urządzenia i poddany czyszczeniu. Mikrodermabrazja diamentowa nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego efekty zabiegu najlepiej będą widoczna po wykonaniu ich serii, średnio od 2 do 10 zabiegów. Po zabiegu, na twarz nakłada się specjalną maskę utrwalającą zabieg i jednocześnie łagodzącą odczucia po ścieraniu naskórka.

Peeling kawitacyjny

Zabieg ten polega na dość płytkim i powierzchownym oczyszczeniu skóry z nadmiaru sebum, martwych komórek naskórka czy resztek makijażu. Peeling kawitacyjny wykorzystuje fale ultradźwiękowe w środowisku wodnym, które wnikają w pory skóry delikatnie oczyszczając ją z zanieczyszczeń. Pęcherzyki wypełnione gazem tworzące się w czasie zabiegu pękają na powierzchni skóry – dzięki temu zjawisku dochodzi do jej oczyszczenia. Peeling kawitacyjny jest idealnym sposobem na przygotowanie skóry do kolejnych etapów oczyszczania.

Peelingi chemiczne 

Kolejnym zabiegiem oczyszczania twarzy w sposób mechaniczny jest peeling chemiczny, który polega na zastosowaniu do zabiegu mieszanki substancji chemicznych, usuwających swoim działaniem martwy naskórek twarzy. Jest to zabieg wymagający specjalistycznego przygotowania, doświadczenia i umiejętności, dlatego należy zawsze starannie wybrać salon kosmetologiczny. Po zabiegu peelingu chemicznego skóra pozostaje dobrze odżywiona, elastyczna, zdrowa, zmarszczki ulegają spłyceniu. Ten rodzaj oczyszczania skóry zalecany jest szczególnie osobom zmagającym się z trądzikiem, przebarwieniami czy bliznami po trądziku, a które nie powinny decydować się na zabiegi mogące spowodować przemieszczanie się zmian.

Wszystkie zabiegi mechanicznego oczyszczania skóry można wykonać w salonach J’adore Instytut, w Krakowie i Warszawie. Umów się na wizytę i sprawdź nasze kompetencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.