Poznań to jedno z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Każdy kierowca, nawet jeśli okazjonalnie odwiedza stolicę Wielkopolski, musi stawiać czoła licznym wyzwaniom wynikającym z dużego natężenia ruchu.

Korki utrudniają mieszkańcom Poznania codzienne funkcjonowanie

Stanie w korkach to niestety standard dla kierowców poruszających się po poznańskich drogach – zwłaszcza w porannych i popołudniowych godzinach szczytu. Mają oni również trudności ze znalezieniem miejsc postojowych – w szczególności w centrum miasta. Codziennie przeznaczają na to ok. 40 minut, co jest stratą czasu – bez gwarancji znalezienia odpowiedniego miejsca. Nic więc dziwnego, że wysoko w cenie są rozwiązania, których celem jest rozładowanie natężenia ruchu. Jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań jest podziemny parking. Poznań może się poszczycić stale rosnącą liczbą tego typu obiektów, które są dla zmotoryzowanych osób ogromnym udogodnieniem.

Podziemne parkingi w centrum Poznania – dlaczego warto?

Parking pod Placem Wolności w Poznaniu obsługiwany przez Grupę Interparking zapewnia 540 miejsc postojowych. Znajduje się w samym centrum stolicy Wielkopolski – to doskonała lokalizacja świetnie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Na takim parkingu z kilku powodów warto zostawić samochód. Przede wszystkim auto będzie tu bezpieczne. Podziemne parkingi są odpowiednio zabezpieczone przed dostępem niepowołanych osób. Ryzyko kradzieży czy uszkodzenia pojazdu jest zatem mocno zredukowane. Parkingi podziemne nie ingerują w krajobraz miejski, co daje architektom spore pole do popisu, jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni. Nowoczesne technologie i materiały umożliwiają budowę parkingów na zróżnicowanych geologicznie terenach, co otwiera przed inwestorami zupełnie nowe perspektywy. Na korzyść podziemnych parkingów w Poznaniu przemawia również opcja rezerwacji miejsca postojowego online. Procedura jest prosta – należy wypełnić formularz elektroniczny, podając datę i czas rozpoczęcia i zakończenia parkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.