Urządzając ogród, należy nie tylko odpowiednio rozplanować poszczególne nasadzenia i wybrać odpowiednie gatunki roślin i traw, ale również sprzęt pozwalający utrzymać zieleń w nienagannym stanie. Doskonale sprawdzi się robot koszący Dreame Roboticmower A1. Dowiedz się, dlaczego będzie odpowiednim wyborem do ogrodu we francuskim stylu.

Precyzyjne wyznaczenie obszaru koszenia i długości koszenia trawnika dzięki aplikacji Dreamehome

W przypadku wielu robotów koszących problemem jest fakt, że należy ręcznie wyznaczyć obszar koszenia. Używa się do tego przewodów ograniczających. Nie trzeba tego robić, gdy ma się do dyspozycji robota koszącego Roboticmower A1. Działa on dzięki sparowaniu z aplikacją Dreamehome. Przed wyznaczeniem obszaru koszenia należy zatem ustawić odpowiednio stację dokującą, a także sprawdzić połączenie Wi-Fi między robotem koszącym a smartfonem. Po pobraniu aplikacji można poprowadzić za jej pomocą robota koszącego, wyznaczając krawędzie obszaru roboczego. Wystarczy zatwierdzić mapę terenu, a następnie poczekać chwilę aż robot się jej nauczy. Warto podkreślić jeszcze jedną bardzo ważną kwestię, a mianowicie w aplikacji można ustawić różne parametry koszenia takie jak jego wysokość. Możliwa jest regulacja w zakresie od 3 do 7 cm. Można ją zmieniać w trakcie koszenia.

Detekcja przeszkód, czyli efektywne koszenie przy rabatach i nasadzeniach bez szkody dla formowanego ogrodu z zastosowaniem Roboticmower A1

Urządzając ogród we francuskim stylu stawia się nie tylko na efektowne rabaty, ale i formowane krzewy, żywopłoty czy drzewka. Można zatem zaoszczędzić choć trochę czasu zamieniając koszenie tradycyjną kosiarką na użytkowanie robota koszącego. Może on wykryć przeszkody w promieniu 70 metrów i skutecznie je omijać. Tworzy inteligentną mapę terenu i wyposażony jest w niezwykle precyzyjny czujni, stąd nie ma obaw, że jeśli jest prawidłowo skonfigurowany, wyjedzie poza obszar roboczy i zniszczy rośliny, nad którymi w ostatnim czasie się pracowało. Oczywiście trawę bezpośrednio przy roślinach trzeba skosić podkaszarką. W ten sposób można zrobić to najbardziej precyzyjnie. Roboticmower A1 to świetny wybór także dlatego, że generuje znacznie mniejszy hałas od kosiarek elektrycznych czy tym bardziej spalinowych.

Funkcje Roboticmower A1, które zapewniają ochronę trawnika przed uszkodzeniem czy chorobami grzybowymi

Trawnik i ogród we francuskim stylu należy utrzymywać w odpowiednim stanie, chroniąc przed uszkodzeniami i chorobami. Dlatego warto korzystać z funkcji bezpieczeństwa w aplikacji Dreamehome. Funkcja ochrony przed deszczem sprawia, że robot koszący gdy wykryje wilgoć, wróci do stacji ładującej. Przerwie swoją pracę także wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej 6 stopni, przy czym w tym przypadku należy włączyć funkcję ochrony przed mrozem. Dzięki temu rośliny nie będą narażone tak bardzo choćby na pleśń śniegową, ale i inne choroby grzybowe. Elegancki ogród powinien zawsze tak się prezentować, a wybór Roboticmower A1 od Dreame zapewnia idealne cięcie traw, dostosowane do rodzaju trawnika i jego długości. Warto podkreślić, że przed koszeniem nie może być dłuższy niż 10 cm, gdyż w takim przypadku urządzenie będzie mogło wrócić bez przeszkód do stacji dokującej, gdy bateria będzie już słaba. Jeżeli szukasz odpowiedniego robota koszącego, to możesz zakupić go na stronie: https://sklep.dreame-polska.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.