Decydując się na płytki do łazienki, czy też kuchni – bierze się pod uwagę wiele czynników. Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę, czy ściany, właściciele domów mają do wyboru różne style, kolory i wzory. Całkiem możliwe, że najważniejszą decyzją, jaką musisz podjąć podczas układania płytek, jest ich rozmiar.

Nowości w rozmiarach płytek a Twoja decyzja zakupowa

W przeszłości prawdopodobnie słyszałeś, jak projektanci wnętrz i każdy, kto miał zrobioną łazienkę, mówi, że większe płytki łazienkowe bądź kuchenne sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać na mniejsze. Jednak ostatnio nastąpił gwałtowny wzrost w temacie rozmiarów płytek. W kontekście o wiele większego wyboru, jaki dzisiaj mamy pojawia się pytanie: czy większe płytki są lepsze, czy mają negatywny wpływ na Twoją łazienkę.

Małe pomieszczenie -czy duże płytki są lepsze?

Dzisiaj szczerze mówiąc rozmiar płytki tak naprawdę nie ma znaczenia, ponieważ są inne cechy płytki, które naprawdę określają, czy pokój wygląda na mniejszy, czy większy.

Jakie cechy płytek wpływają na wygląd pomieszczenia z płytkami?

  • kształt,
  • kolor.

Kuchnie i łazienki o mniejszym rozmiarze w istocie mogą wizualnie się powiększyć, gdy postawi się na większe płytki. Wynika to z prostego faktu – większe płytki do kuchni i łazienki to mniej fug,a wtedy tworzy się bardziej czysta, niezmącona przestrzeń.

Jak dobrze wybrać rozmiar płytki do kuchni i łazienki?

Dokładnie zmierz przestrzeń w swojej łazience, ponieważ dokładne pomiary są najważniejszą częścią projektu, zwłaszcza gdy jest to niekonwencjonalny układ. Popełnienie tutaj jakichkolwiek błędów może spowodować ogromne problemy projektowe i całkowicie zrujnować wygląd pomieszczenia. To, co musisz tak dokładnie zrobić, to obliczyć liczbę płytek potrzebnych na ściany i podłogę, mnożąc długość obszaru, który obejmujesz, przez szerokość, aby znaleźć pożądaną powierzchnię kwadratową. Następnie nie zapomnij zamówić trochę dodatkowych płytek – w razie, gdyby coś poszło nie tak podczas realizacji, zawsze lepiej mieć zapas.

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.