Słowacja to idealne miejsce na urlop chętnie wybierane przez miłośników aktywnego wypoczynku. Wybierając się tam samochodem, trzeba pamiętać o kilku sprawach – o pewne kwestie warto zadbać z wyprzedzeniem

Samochód na Słowację – własny czy wypożyczony?

To, czy pojechać na Słowację własnym, czy wypożyczonym autem, zależy od indywidualnych przesłanek. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług wybranej wypożyczalni w Bielsku-Białej. Wynajem samochodów to usługa świadczona tu przez różne firmy, dlatego najlepiej znaleźć taką, która proponuje szeroki wybór pojazdów na korzystnych warunkach. Oczywiście należy sprawdzić, czy w rachubę wchodzi wyjazd za granicę z Bielska-Bialej. Wypożyczalnia aut iPanek dysponuje flotą na tyle urozmaiconą, że każdy klient znajdzie samochód adekwatny do swoich potrzeb. Dużym plusem jest też możliwość dokonania rezerwacji za pomocą specjalnej aplikacji oraz opcja oddania pojazdu niekoniecznie w lokalizacji Bielsko-Biała. Wypożyczalnia samochodów posiada bowiem sieć składającą się z 60. oddziałów na terenie całego kraju – przy zawieraniu umowy trzeba zaznaczyć, w którym oddziale będzie zwrócony samochód.

 

Co jeszcze mieć na uwadze przed wyjazdem wypożyczonym samochodem z Bielska-Białej? Wynajem aut rządzi się swoimi prawami – każda wypożyczalnia ma regulamin, do którego przestrzegania zobligowani są klienci.

 

Samochodem po Słowacji – o tym musisz wiedzieć!

Kierowca z zagranicy, który wjeżdża na Słowację, jest zobowiązany do posiadania dowodu osobistego lub paszportu, prawa jazdy oraz ubezpieczenia OC (wypożyczalnie mają ubezpieczone samochody). Kierowca nie musi mieć upoważnienia do kierowania pojazdem, którego właścicielem nie jest. Kolejna sprawa dotyczy poruszania się autostradami i drogami szybkiego ruchu – na Słowacji są one płatne, dlatego wcześniej trzeba wykupić winiety. U naszych sąsiadów funkcjonuje elektroniczny system poboru opłat. Ponadto wymagane jest wyposażenie samochodu w kamizelki odblaskowe (po jednej dla każdego pasażera), apteczkę, trójkąt ostrzegawczy, klucz, podnośnik i koło zapasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.