To małopolskie miasto z ogromną historią i wspaniałą tradycją każdego roku zachęca turystów do odkrywania jego zakątków. Mowa tu oczywiście o Krakowie, czyli niegdyś stolicy Polski. Malownicza architektura z tajemniczymi zakątkami, imponująca historia, bogate życie nocne i przepyszna kuchnia – Kraków jest zdecydowanie wart odwiedzenia i doświadczenia tego osobiście. Aby ułatwić sobie wycieczkę, warto dysponować samochodem, aby móc dotrzeć w każde zaplanowane miejsce. Jednak od czego zacząć?

Wielowiekowa siedziba i nekropolia królów Polski – Wawel

Numerem jeden na liście obiektów do zobaczenia jest oczywiście Wawel. Jest to wzgórze na Pomoście Krakowskim, na którym leżą dwa najważniejsze zabytki: Zamek Królewski na Wawelu, oraz bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława. Od 1978 roku widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a w 1994 wraz z innymi zabytkami został uznany za pomnik historii. Wawel jest niesamowitą atrakcją turystyczną, gdzie spotkamy między innymi komnaty królewskie, prywatne apartament królewskie, Smocza Jama, Dzwon Zygmunt, groby królewskie czy Ogrody Królewskie. Jest to miejsce naprawdę warte zobaczenia, zwłaszcza podczas wakacyjnego zwiedzania.

Uniwersytet Jagielloński, Kościół Mariacki i Wieża Ratuszowa

Będąc w Krakowie, warto zobaczyć jego najważniejsze zabytki. Jest on obfity w atrakcje turystyczne przepełnione swoim duchem i historią. Dawna stolica Polski bardzo dużo mówi o samym kraju oraz niesamowicie ukazuje jego dawne dzieje. Uniwersytet Jagielloński to jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie. Uczelnia ta założona została w 1364 roku, a uczył się na niej sam Mikołaj Kopernik i wielu innych polskich naukowców. Przepiękny ceglany Kościół Mariacki zachwyca swoją wielkością i przepięknym gotyckim wykończeniem. W Krakowie odnajdziemy też podziemia rynku, czyli wystawę wykopalisk architektonicznych o pow. 4000 m. Przedstawia ona około 11 000 eksponatów prezentujących starożytne życie, handel solą, ołowiem i miedzią. Wieża ratuszowa to budowla w gotyckim stylu, położona na rynku głównym. Jej tajemnicza architektura zaciekawia turystów z całego świata.

Kopalnia soli w Wieliczce niedaleko Krakowa

Dla większości osób przyjeżdżających do Krakowa jego niedalekie okolice są koniecznością do zwiedzenia, dlatego też bardzo istotne jest, aby na taką wycieczkę wybrać się samochodem, aby być mobilnym. Wypożyczalnia samochodów w Krakowie pozwoli nam zwiedzić swobodnie miasto, bez obawy o to, że gdzieś nie dotrzemy. Kopalnia soli znajduje się w Wieliczce, oddalonej od Krakowa o 14 km na południowy wschód. Jest to bardzo popularna i głęboka kopalnia soli, którą pragnie ujrzeć mnóstwo osób na całym świecie. Ze względu na wysoką zawartość soli w powietrzu, jest ono pozbawione bakterii i alergenów, a co za tym idzie bardzo czyste i przyjemne. W podziemiach znajduje się również uzdrowisko, co sprzyja częstym wizytom kuracjuszy. Dzięki temu, że mamy możliwość przemieszczania się samochodem, możemy bez problemu dotrzeć w każdy zakątek Krakowa, jak i jego okolic. Wypożyczalnia samochodów znacząco pomaga w zwiększeniu mobilności na określony czas, gwarantując bezpieczne i sprawne auto na każdą okazję, a zwłaszcza na wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.