Wykończenie własnego wnętrza to jednocześnie przyjemność i niemałe wyzwanie. Trzeba je urządzić tak, by było nie tylko praktyczne i użyteczne. Wielu jednocześnie pragnie, by swój dom czy mieszkanie zachwycało zarówno domowników, jak i gości, jeśli chodzi o aranżację. Dlatego też warto poszukać nietypowych rozwiązań na udekorowanie swoich czterech kątów.

Niestandardowe dodatki do wnętrz – jakie wybrać?

Istnieje wiele możliwości na ozdobienie pokoi w domu czy mieszkaniu, a popularną opcją jest wykorzystanie tradycyjnych akcesoriów dekoracyjnych. Zaliczają się do nich różne donice, wazony, lampy, narzuty, figurki czy zasłony. Wielu jednak uważa, że to nie wystarczy, by pomieszczenia się wyróżniały czy odcinały od szarej rzeczywistości.

Poszukując niecodziennych rozwiązań aranżacyjnych, warto zwrócić swoją uwagę ku miejscu, które jest kolebką unikatowych dekoracji do domu. Galeria sztukibo o niej mowa – to przestrzeń pełna niepowtarzalnych obrazów i innych dzieł, które mogą być doskonałą ozdobą niemal każdego wnętrza.

Obraz na zamówienie jako dekoracja do domu

Galerie sztuki, poza gotowymi produkcjami, oferują też nabywcom obrazy na płótnie na zamówienie. Jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ pozwala na kupno dzieła, które jest bliskie gustom domowników. Co więcej, będzie można uzyskać dekorację dopasowaną stylistycznie czy kolorystycznie do aranżacji panującej już w domu. Warto pamiętać, że najbardziej uniwersalne obrazy to:

  • abstrakcja,
  • martwa natura,
  • pejzaże,
  • reprodukcje znanych dzieł.

Obrazy na zamówienie można znaleźć w różnej cenie i nie jest prawdą, że takie ozdoby są zawsze bardzo drogie. Można wybrać przykładowo wersje mniejsze bądź skonsultować się z galerią sztuki, przedstawiając swoje możliwości finansowe i oczekiwania względem rezultatów. Dzięki temu można otrzymać swój wymarzony obraz w korzystnej cenie.

Warto też mieć na uwadze, że jeśli w galerii sztuki jakieś dzieło zostanie już zakupione przez innego nabywcę lub zarezerwowane, to nie znaczy, że przepadło. Najlepiej wówczas zapytać pracowników tego miejsca o możliwość otrzymania kopii obrazu. Wówczas możne przy okazji zamówić wersję o innych wymiarach czy też zmodyfikowaną wedle własnych upodobań.

Jaki wybrać obraz na płótnie na zamówienie?

Decydując się na obraz na zamówienie, trzeba przede wszystkim zastanowić się, co on ma przedstawiać. Można dopasować tematykę dzieła do charakteru i aranżacji wnętrza. W kuchni z pewnością sprawdzą się wszelkie nawiązania do jedzenia, jak półmiski z owocami lub warzywami. Dobrze też będą tam wyglądać kwiaty, przykładowo dopasowane kolorystycznie do ścian kuchni, płytek czy frontów.

Z kolei obraz na płótnie na zamówienie do sypialni może być zachowany w spokojnej tonacji i delikatnych odcieniach. W sypialni urządzonej w stylu prowansalskim pięknie będą wyglądały między innymi obrazy przestawiające pola lawendy. Ten kolor jest jednocześnie przyjemny dla oka i wyciszający – z pewnością wspomoże więc codzienny relaks.

Jeśli zaś chodzi o urządzanie salonu, to istnieje równie wiele możliwości aranżacji tej przestrzeni z pomocą obrazów na zamówienie. We wnętrzach nowoczesnych doskonale prezentują się obrazy w stylu abstrakcyjnym, które można dopasować do kolorystyki pokoju dziennego. W związku z tym odcienie dzieła mogą pasować między innymi do koloru poduszek dekoracyjnych, zasłon czy doniczek.

Abstrakcyjne obrazy na płótnie na zamówienie bardzo dobrze też wpisują się w ideę wnętrz glamour. W takich wykończeniach warto wybrać dzieła o jasnych barwach, wzbogacane połyskującymi, złotymi lub srebrnymi akcentami. Obraz wówczas będzie się dodatkowo mienił od promieni słonecznych, a przecież myślą przewodnią wnętrz glamour jest jak najwięcej błysku.

Artykuł powstał we współpracy z: https://sztukadlaludzi.pl

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.