Wózki widłowe, znane również jako jezdniowe wózki podnośnikowe, to maszyny pierwszej potrzeby w większości centrów logistycznych, fabryk, czy magazynów na świecie. Dzięki wózkom widłowym możliwe jest komfortowe magazynowanie oraz bliski transport różnego rodzaju towarów. Czytaj dalej i sprawdź, na jaki rodzaj wózków widłowych postawić: spalinowy czy elektryczny.

Najczęściej spotykanymi wózkami widłowymi, są maszyny o napędzie spalinowym i elektrycznym. Oba rodzaje mają swoje zalety i w większości przypadków są wybierane do pracy w innych warunkach. Ofertę najlepszych wózków widłowych w Polsce można poznać na stronie internetowej still.pl, gdzie znajdziecie najlepsze modele marki STILL.

To warto wiedzieć o spalinowych wózkach widłowych

Spalinowe wózki widłowe to prawdziwa klasyka wśród jezdniowych pojazdów podnośnikowych. Tego rodzaju maszyny są jednymi z najstarszych wykorzystywanych w magazynowaniu towarów pojazdów. Przedsiębiorstwa wybierające spalinowe wózki widłowe, zazwyczaj stawiają na wytrzymałość i niezawodność w każdych warunkach.

Co istotne, współczesne wózki widłowe o napędzie spalinowym od renomowanych producentów, to pojazdy o różnym profilu, dostosowane do pracy w naprawdę różnych i ciężkich warunkach. Warto wspomnieć, że spalinowe wózki widłowe to pojazdy kompaktowe, a także gwarantujące pracę w najtrudniejszych warunkach. Obecnie na rynku można spotkać się z nowymi wózkami widłowymi, wyposażonymi w napęd spalinowy o maksymalnej wysokości podnoszenia, wynoszącej od 7180 do nawet 8670 mm.

Maksymalna siła nośności spalinowych wózków widłowych, wynosi od 2000 do 8000 kg. Warto wspomnieć, że nowoczesne spalinowe wózki widłowe, podobnie jak elektryczne odpowiedniki, gwarantują swoim operatorom pracę w naprawdę komfortowych warunkach, a także wysokiej jakości wykonanie, dzięki czemu możliwa jest precyzyjna i bezpieczna pracę w niemal każdych warunkach.

Elektryczne wózki widłowe – sprawdź, zanim kupisz

Warto wiedzieć, że elektryczne wózki widłowe są ekologicznym rozwiązaniem, które sprawdzi się szczególnie tam, gdzie kluczowa jest zerowa emisja trujących substancji lotnych, lub niewielka emisja hałasu. W takich sytuacjach, a o dziwo jest ich całkiem dużo w kontekście przekroju przedsiębiorstw, korzystających z wózków widłowych, wybór elektrycznego wózka widłowego jest najlepszym rozwiązaniem.

Mitem jest również to, że elektryczne wózki widłowe są w obecnych czasach maszynami słabszymi od spalinowych pojazdów tego typu. I choć owszem, w większości przypadków kompaktowe wózki widłowe to maszyny o napędzie elektrycznym, to w przypadku największych maszyn, elektryczne wózki widłowe nie ustępują niczym swoim spalinowym i hybrydowym odpowiednikom.

Warto wspomnieć, że w ofercie czołowych producentów wózków widłowych w napęd elektryczny, z powodzeniem można wybrać wózki widłowe o maksymalnej wysokości podnoszenia, która wynosi od 6070 mm do 8670 mm, a także maksymalnej sile nośności, wynoszącej od 1600 do przeszło 8000 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.