Artykuł partnera.

Wyciąg z pestek winogrona jest cenny dla zdrowia i urody względu na swoje właściwości. Ekstrakt warto stosować, ponieważ zabiega wielu chorobom i wspiera szereg dolegliwości. Doskonale też działa na skórę, opóźniając proces starzenia.

Co jest w pestkach winogron?

Pestki winogron zawierają składniki odżywcze. W ich wnętrzu kryje się bogate źródło antyoksydantów, które pomagają zwalczać wolne rodniki, niszczące komórki skóry. Nasiona mają właściwości przeciwzapalne, a jak wykazały badania także przeciwnowotworowe. Pestki winogron zawierają duże pokłady witaminy E, zapobiegającej m.in. powstawaniu blaszki miażdżycowej. Dzięki zawartości witaminy C wzmacniają układ odpornościowy i chronią zdrowe komórki przed stresem oksydacyjnym.

W nasionach znajdują się w nich również inne składniki jak: kwasy tłuszczowe omega-6, polifenole, beta-karoten, lipidy, białka, tokoferol oraz węglowodany. Ich właściwości pozwalają uniknąć wielu chorób. Pestki winogron wykorzystywane są w suplementach diety oraz produktach kosmetycznych.

Jakie właściwości ma wyciąg z pestek winogrona?

Ekstrakt z pestek winogron jest ceniony za swoje liczne korzyści zdrowotne. Pomaga na choroby układu krążenia, dlatego często jest polecany osobom będącym w grupie ryzyka zawału serca czy udaru mózgu. OPC wspiera układ krwionośny, dzięki czemu jest stosowany przy obrzęku i uczuciu „ciężkich nóg”. Wyciąg z pestek winogrona skutecznie wspomaga obniżanie LDL, zapobiegając jego gromadzeniu się w żyłach i tętnicach, oczyszczając krew z odkładających się w niej substancji.

Ekstrakt jest polecany osobom mających problemy z ciśnieniem krwi, cukrzycą, stawami, mięśniami, zmysłem wzroku i niedoborami witaminowymi. Wyciąg z pestek winogron pomaga w detoksykacji wątroby, eliminując toksyczne substancje. OPC wspiera także zwalczanie infekcji wirusowych i bakteryjnych oraz pomaga w pracy mózgu.

Jak działają pestki winogron na skórę?

Winogrona wykorzystywane są w pielęgnacji skóry. Ich pestki mają właściwości antyoksydacyjne, które pomagają utrzymać jędrność skóry. Działają jako naturalny filtr przeciwsłoneczny, chroniąc skórę przed promieniowaniem UV. Regularne stosowanie ekstraktu OPC jest kluczowe w walce z powstawaniem zmarszczek. Antyoksydanty zawarte w pestkach winogron przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu, pomagając opóźnić starzenie organizmu.

Dzięki swoim właściwościom, nasiona nie tylko pomagają utrzymać jędrność skóry, ale także wspierają jej zdrowie. Ekstrakt z pestek winogron ze względu na cenne właściwości jest popularnym składnikiem w kosmetykach i suplementach diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.