Medycyna naturalna korzysta z bogactwa świata roślinnego i nie tylko. Jednymi z najbardziej znanych na świecie ziołowych preparatów są zioła szwedzkie. Zestaw tych niezwykle wartościowych darów natury został wynaleziony przez rektora medycyny – dr Samsta.
Jaki jest skład Ziół Szwedzkich
Ziołolecznictwo korzysta obecnie z dwóch przepisów na skład Ziół Szwedzkich. Jeden zawiera bardzo rozbudowany zestaw ziół, natomiast tak zwane „Małe Zioła Szwedzkie” to mieszanka jedenastu ziół. W skład tej mieszanki wchodzą:
- aloes;
- mirra;
- szafran;
- kurkuma;
- dziewięcisił;
- arcydzięgiel;
- driakiew;
- senes;
- kamfora;
- rabarbar;
- manna.
Zioła Szwedzkie zalewa się alkoholem 40% – może to być zarówna wódka czysta, jaki i owocowa. Zalana mieszankę pozostawia się na dwa tygodnie w ciepłym miejscu. Nalewkę należy codziennie wstrząsać, aby składniki dobrze przenikały do roztworu. Gotową mieszankę Ziół Szwedzkich do zalania alkoholem można znaleźć na https://www.apo-discounter.pl/ziola-szwedzkie-marii-treben-902g-pzn-01554516.
Jak przygotować Zioła Szwedzkie
Po około czternastu dniach od zalania roztwór można przecedzić do małej buteleczki. Najbezpieczniej jest go przechowywać w naczyniach z ciemnego szkła w chłodnym miejscu. Przed przelaniem również należy dobrze wstrząsnąć roztworem, a pozostałe zioła można zostawić w alkoholu na dowolny czas. Przed zażyciem Zioła Szwedzkie należy także mocno wymieszać.
Na co pomagają Zioła Szwedzkie
Znaleziony w notatkach doktora rękopis zawierał, oprócz szczegółowego wykazu ziół, także sposób ich stosowania przy danym schorzeniu. Nalewka pomaga w przypadku takich niedyspozycji jak:
- dolegliwości żołądkowe, zaparcia, problemy trawienne;
- bóle i szumy uszu;
- bóle spastyczne;
- zawroty głowy, mdłości, bóle głowy;
- źle gojące się rany.
To tylko część schorzeń, których leczenie może być wspomagane Ziołami Szwedzkimi. Z powodzeniem można wykorzystać je także w profilaktyce, gdyż zapobiegają rozwojowi dużej ilości schorzeń.
Zioła Szwedzkie możemy z powodzeniem stosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Doustnie powinny być one rozcieńczone w odpowiednich proporcjach. Zwykle producent podaje na opakowaniu jakie powinno być właściwe ich stężenie. Profilaktyczne stosowanie Ziół Szwedzkich chroni organizm przed wieloma schorzeniami i poprawia samopoczucie.
Robiąc okłady zewnętrzne na skórę z Ziół Szwedzkich należy pamiętać o odpowiednim natłuszczeniu skóry. Alkohol ma działanie wysuszające i jeśli nie chcemy mieć tego efektu na skórze to należy ją natłuścić. Zwłaszcza dotyczy to delikatnych miejsc, na przykład skóry wokół oczu, czy na powiekach.
Źródła:
- Apteka Pana Boga, M. Treben,