Artykuł partnera.

Zacznijmy od czegoś oczywistego – kochasz swojego kota. Choć czasem porażają Cię wydatki na to piękne stworzenie, nie zamienisz go na nic. Właśnie dlatego czytasz ten i podobne artykuły. Chcesz dowiedzieć się, co przypadnie do gustu Twojemu przyjacielowi. Wiesz dobrze, że ma on swoje wymagania, choć nie powie Ci o nich w Twoim języku.

A co z Twoimi potrzebami? Naprawdę nie chcesz wierzyć, że przy kocie trzeba się użerać ze sprzątaniem domu kilka razy dziennie. Właśnie dlatego warto zapoznać się ze żwirkiem z bentonitu, który lubią i ludzie i koty. Dlaczego? Pokażemy to na przykładzie żwirku dla kota Hilton.

Jakie są zalety bentonitowego żwirku Hilton?

Bentonit to naturalna glinka, która powstaje z połączenia krzemianu glinu, sodu i krzemu. Oznacza to, że po namoczeniu może mieć lekko kleistą konsystencję. Nie można go spuszczać w toalecie, co jest właściwie jego jedyną wadą. Niedługo zresztą przekonasz się, że wada ta jest wyimaginowana, bo w praktyce każdy żwirek może zapchać rury odpływowe.

A co z zaletami? Bentonit do złudzenia przypomina piasek. Dla kota jest to więc naturalne, że właśnie w nim ma załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Drobna struktura nie rani też kocich łapek. A prócz tego bentonit nie pyli jak żwirki drewniane i niezbyt łatwo się roznosi.

Hilton żwirek bentonitowy compact zbrylający. Jak to działa?

Bardzo prosto. Pod wpływem wilgoci zbrylający żwirek dla kota Hilton zbija się, tworząc twarde bryłki. Zdecydowanie ułatwia to utrzymanie kuwety w czystości. Bryłki można bez problemu usunąć przy pomocy łopatki. Dzięki temu toaleta Twojego kota zawsze będzie czysta. Unikniesz też przykrego zapachu w mieszkaniu.

Czego nie znajdziesz w opisie żwirków drewnianych i silikonowych?

Niczego, co ułatwiłoby Ci kupienie czegoś innego. Każdy producent będzie zachwalał swój żwirek. Dlatego wiedzy na ten temat trzeba szukać gdzie indziej. Zarówno żwirek drewniany, jak silikonowy (a właściwie silikatowy) jest bardzo lekki. Oznacza to, że nawet kot, który jest wielkim czyściochem i naprawdę ma dobre chęci, rozniesie go po otoczeniu.

Kot siedzi w swojej kuwacie

Żwirku drewnianego wbrew pozorom również nie można spuszczać w toalecie. Jest biodegradowalny, ale lepiej użyć go jako kompost lub po prostu wyrzucić do odpadów zmieszanych. Może zapchać rury jak każdy inny żwir. Z kolei żwirek silikatowy jest bardzo nienaturalny w dotyku. Część kotów w ogóle nie chce z nich korzystać lub wzbraniają się przed dokładnym zakopywaniem w nim swoich odchodów.

Kiedy żwirek z bentonitu może się nie sprawdzić? Brać 5l czy 25l?

Wyłącznie wtedy, kiedy masz w domu kocięta. I to nie w każdym przypadku. Zdarza się, że bardzo malutkie koty, które nie zostały nauczone przez mamę zdrowych zwyczajów, podjadają żwirek z kuwety. Bentonit może wówczas zalegać w ich brzuszku, co oczywiście nie wpływa dobrze na zdrowie.

Dlatego na początek możesz kupić mniejsze opakowanie. Jeśli zauważysz taką tendencję u kociaka, którego masz pod opieką, dla bezpieczeństwa kup później żwirek kukurydziany. Następnie postaraj się oduczyć go szkodliwego odruchu. Dobrą metodą jest przekierowanie jego uwagi na coś bardziej kuszącego, gdy tylko zauważysz podjadanie żwirku. Z czasem do żwirku bentonitowego będzie można wrócić.

Hilton żwirek bentonitowy. Za co ludzie chwalą żwirek dla kota Hilton?

Zgodnie z opiniami na popularnym portalu Ceneo.pl, użytkownicy uznają żwirek bentonitowy Hilton za wydajny, skuteczny i ekonomiczny. Pojawiają się głosy o świetnym pochłanianiu brzydkich zapachów oraz niskim poziomie pylenia. Jeśli chcesz sprawdzić, czy taki produkt zadziała u Ciebie, zamów go na stronie Bazarpupila.pl. W naszym sklepie sprzedajemy  tylko to, co najlepsze dla zwierząt, bo sami również jesteśmy ich dumnymi opiekunami.

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.